LAJMI I FUNDIT:

Mot me diell dhe shi

Mot me diell dhe shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht me vranësira dhe me intervale të kohëpaskohshme me diell.

Reklama

IHK njofton se vranësirat parashihen të sjellin riga shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-9m/s. /Telegrafi/