LAJMI I FUNDIT:

Momenti i shembjes së luhatëse gjigante nga çeliku në qytetin kinez

Momenti i shembjes së luhatëse gjigante nga çeliku në qytetin kinez

Një luhatëse e punuar në qytetin kinez, është shembur në mes të ditës.

Kjo luhatëse ishte në fazën e riparimit në qytetin Fuzhou pranë liqenit Jin’an në lindje në provincës kineze Fujian, kur ajo u shemb, transmeton Telegrafi.


Ky moment shokues është kapur nga kamerat nga kënde të ndryshme, ku për fat të mirë nuk raportohet për të lënduar, e një person që kishte ngecur nën rrënoja është nxjerrë pa ndonjë gërvishtje në trup.

Punonjësi u shpëtua nga stafi që riparonin luhatësen, por shkaqet e këtij aksidenti mbeten të paqarta deri në përfundimin e hetimeve.

Një pjesëtar i stafit që kryente riparimet i identifikuar vetëm si Lian, thotë se shkaqet e shembjes ishin disa pjesë të çelikta që ranë në tokë dhe kjo bëri që e tërë struktura të shembet. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shkaku i mbështetjes së Rezolutës për Srebrenicën, partia pro-serbe tani po e shantazhon qeverinë malazeze

Shkaku i mbështetjes së Rezolutës për Srebrenicën, partia pro-serbe tani po e shantazhon qeverinë malazeze

Mali i Zi
Pse Orban po kërkon të ndryshohet statusi i Hungarisë në NATO

Pse Orban po kërkon të ndryshohet statusi i Hungarisë në NATO

Evropa
Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Veshi një kostum special dhe lejoi anakondan ta gëlltiste - gjërat shumë shpejt u përkeqësuan

Amerika Latine
Aeroplani X që mund të revolucionarizojë luftën - ai do të pilotohet nga distanca, por nuk do të përdoret për fushëbeteja

Aeroplani X që mund të revolucionarizojë luftën - ai do të pilotohet nga distanca, por nuk do të përdoret për fushëbeteja

Botë
POLITICO: Putin kontrollon shërbimin e spiunazhit të Austrisë - tani synon qeverinë e këtij vendi

POLITICO: Putin kontrollon shërbimin e spiunazhit të Austrisë - tani synon qeverinë e këtij vendi

Evropa
Macron kot udhëtojë 16 mijë kilometra, kaledonasit më të qartë se kurrë: Jemi gati të vdesim në barrikada

Macron kot udhëtojë 16 mijë kilometra, kaledonasit më të qartë se kurrë: Jemi gati të vdesim në barrikada

Amerika
Kalo në kategori