LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur ushtarët rusë ikin nga paniku sa andej e këndej, për ta shmangur bombën nga droni ukrainas

Momenti kur ushtarët rusë ikin nga paniku sa andej e këndej, për ta shmangur bombën nga droni ukrainas

Pamjet të shpërndara në rrjetin social Twitter tregojnë momentin kur ushtarët rusë vrapojnë sa andej dhe këndej për t’iu shmangur sulmit ukrainas.

Siç shihet në pamjet me dron, tre ushtarë rusë u panë në një fushë duke ikur nxitimthi, në mënyrë që të përpiqen të shmangin hedhjen e një bombe mbi ta nga një dron i Ukrainës, transmeton Telegrafi.


Nuk dihet se në cilën zonë të Ukrainës është xhiruar videoja.

Konflikti Rusi – Ukrainë ka nisur më 24 shkurt, në atë që presidenti rus Vladimir Putin e quajti “operacion special ushtarak”.

Ukraina javën e kaluar festoi çlirimin e qytetit të Khersonit, pasi forcat ruse vendosën të largoheshin nga bregu perëndimor i Dnipros në rajonin Kherson. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
E thotë kryeministri britanik: Nëse mposht Ukrainën, Putini nuk do të ndalet në kufirin me Poloninë

E thotë kryeministri britanik: Nëse mposht Ukrainën, Putini nuk do të ndalet në kufirin me Poloninë

Botë
Deklarata skandaloze e Millorad Dodikut nga Rusia: Nuk duam ta ndajmë ajrin me boshnjakët

Deklarata skandaloze e Millorad Dodikut nga Rusia: Nuk duam ta ndajmë ajrin me boshnjakët

Bosnja
Ukrainasit pretendojnë se shkatërruan 314 tanke dhe autoblinda ruse gjatë betejës gjashtëmujore për Novomykhailivkan

Ukrainasit pretendojnë se shkatërruan 314 tanke dhe autoblinda ruse gjatë betejës gjashtëmujore për Novomykhailivkan

Evropa
Rusia fillon tërheqjen e trupave nga Nagorno-Karabaku

Rusia fillon tërheqjen e trupave nga Nagorno-Karabaku

Botë
Pamje të Dubait nga hapësira – ja si dukej, para dhe pas përmbytjeve

Pamje të Dubait nga hapësira – ja si dukej, para dhe pas përmbytjeve

Botë
Sunak do të shpallë paketën më të madhe të ndihmës ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën

Sunak do të shpallë paketën më të madhe të ndihmës ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën

Botë
Kalo në kategori