LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur pushuesit britanikë mashtrojnë vdekjen ndërsa tonelatat e shkëmbit bien në plazh pak metra larg vendit ku po qëndronin

Momenti kur pushuesit britanikë mashtrojnë vdekjen ndërsa tonelatat e shkëmbit bien në plazh pak metra larg vendit ku po qëndronin

Ky është momenti kur pushuesit britanikë mashtruan vdekjen, kur një pjesë e një shkëmbi 150 metra u shkatërrua pikërisht para tyre duke i mbuluar me pluhur.

Pamjet dramatike treguan tre persona duke qëndruar në rërë në West Bay, afër Bridport në Dorset, ndërsa faqja e shkëmbit ranor filloi të shkërmoqet, transmeton Telegrafi.

Një burrë i veshur me një bluzë portokalli duket se po bën fotografi të vendit të trashëgimisë botërore, ndërsa balta dhe gurët fillojnë të bien poshtë.


Një pjesë e shkëmbit papritmas fillon të thërrmohet, ndërsa mbeturinat bien në det dhe mbulojnë treshen në pluhur ndërsa fillojnë të largohen me shpejtësi.

Videoja prej 23 sekondash u shpërnda në faqen e Këshillit të Dorset në Facebook, që ka tërhequr më shumë se 60 komente dhe 280 shpërndarje. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Turistët thuhet se porositën peshk në një restorant në Kroaci - kur erdhi fatura, atyre “pothuajse u mbeti ushqimi në fyt”

Turistët thuhet se porositën peshk në një restorant në Kroaci - kur erdhi fatura, atyre “pothuajse u mbeti ushqimi në fyt”

Interesante
Mërgimtari nga Kosova e harroi djalin në një pompë benzini në Kroaci, nuk e kuptoi deri në Slloveni - bëhet virale historia e tij

Mërgimtari nga Kosova e harroi djalin në një pompë benzini në Kroaci, nuk e kuptoi deri në Slloveni - bëhet virale historia e tij

Virale
Në një plazh kroat, turistët detyrohen të paguajnë taksë edhe për peshqirët  e tyre

Në një plazh kroat, turistët detyrohen të paguajnë taksë edhe për peshqirët e tyre

Fun
Keni dëgjuar për varrin që ndodhet në mes të një trotuari?

Keni dëgjuar për varrin që ndodhet në mes të një trotuari?

Interesante
Tentoi ta përshkonte ngushticën e Mesinës duke ecur në litar, gjërat nuk i shkuan sipas planit

Tentoi ta përshkonte ngushticën e Mesinës duke ecur në litar, gjërat nuk i shkuan sipas planit

Interesante
Moment i rrallë i jetës së egër: Hiena i dorëzohet luaneshave

Moment i rrallë i jetës së egër: Hiena i dorëzohet luaneshave

Interesante
Kalo në kategori