Ky është momenti i tmerrshëm kur një vazo me lule bie nga një bllok i lartë banimit në Kinën lindore para se të shpërthente vetëm disa metra larg një vajze të vogël.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet tregojnë vajzën që shikon në mënyrë të habitur ndërsa vazoja bie, duke u shpartalluar pranë saj.

Pamjet, të filmuara në qytetin Wuhu në Provincën Anhui më 6 tetor, tregon dy vazo me bimë që bien nga çatia e një ndërtese 34-katëshe.

Njëra nga dy vazot godet një çati të verandës, por tjetra bie shumë afër që mund ta lëndonte apo edhe ta vriste vajzën e vogël që po ecte poshtë.

Vajza, e veshur me një fustan të bardhë me një çantë të zezë mbi supe dhe prindërit e saj thuhet se raportuan ngjarjen në polici. /Telegrafi/