LAJMI I FUNDIT:

Modelet e reja të MacBook Pro vijnë në WWDC 2021 muajin e ardhshëm

Modelet e reja të MacBook Pro vijnë në WWDC 2021 muajin e ardhshëm

Apple kohët e fundit njoftoi se ngjarja e saj kryesore WWDC 2021 do të zhvillohet më 7 qershor, dhe tani duket sikur MacBook Pro i ri me një procesor të ri nga Apple Silicon do të lansohet në WWDC.

Reklama

Lajmi vjen nga Jon Prosser i cili zbuloi në një cicërimë se Apple po planifikon të lansojë serinë e re të laptopëve MacBook Pro në konferencën e tyre botërore për zhvilluesit.

Apple pritet të prezantojë një procesor të ri më të fuqishëm, përkatësisht Apple Silcon me procesorin e ri MacBook, procesori mund të jetë një procesor i ri Apple M2 të cilin gjithashtu presim ta shohim në Apple iMac me dimension më të madh.

MacBook i ri gjithashtu thuhet se do të përdorë një ekran Mini LED dhe pajisja thuhet se do të ketë korniza më të holla.

Do të jetë interesante të shohim saktësisht se çfarë ka planifikuar Apple për modelet e tyre të reja Pro.

Apple M1 i cili është i disponueshëm në MacBook Air, iMac dhe Mac Mini vjen me një performancë mbresëlënëse.


Në trend Teknologji

Më shumë
Redaktimi i tweet-eve është i mundur një orë pas publikimit, por vetëm në një rast

Redaktimi i tweet-eve është i mundur një orë pas publikimit, por vetëm në një rast

Teknologji
Konfirmohen edhe zyrtarisht specifikat dhe çmimet e detajuara të Asus ROG Ally

Konfirmohen edhe zyrtarisht specifikat dhe çmimet e detajuara të Asus ROG Ally

Teknologji
Zbulohen disa detaje të telefonit inteligjent Black Shark 6

Zbulohen disa detaje të telefonit inteligjent Black Shark 6

Teknologji
Ridizajnimi i faqes kryesore të YouTube do të sjellë ndryshime në Material You

Ridizajnimi i faqes kryesore të YouTube do të sjellë ndryshime në Material You

Teknologji
YouTube do të sjell reklama me kohëzgjatje prej 30 sekondash në YouTube TV – ato nuk mund të hiqen

YouTube do të sjell reklama me kohëzgjatje prej 30 sekondash në YouTube TV – ato nuk mund të hiqen

Teknologji
Roblox: Një 10-vjeçare shpenzoi 2500 funte nga paratë e mamasë pa e ditur ajo

Roblox: Një 10-vjeçare shpenzoi 2500 funte nga paratë e mamasë pa e ditur ajo

Lojëra
Kalo në kategori