LAJMI I FUNDIT:

Mjekja kirurge e përkushtuar kreu operim prej pesë orësh, megjithëse e kishte këmbën e thyer (Foto)

Mjekja kirurge e përkushtuar kreu operim prej pesë orësh, megjithëse e kishte këmbën e thyer (Foto)

Song Xiaojie nga Hubei i Kinës, ka marrë lëvdata pa fund, pasi kreu një operim të gjatë, edhe pse e kishte këmbën e thyer.

Megjithëse e kishte të futur në allçi, ajo shfrytëzoi një karrige, për të përfunduar intervenimin e rëndësishëm prej pesë orësh, te një paciente me gjendje të rëndë nga kanceri, transmeton Telegrafi.


“Nuk mund të arrij gjëra të mëdha, por mund t’i bëjë me dashuri të madhe, të gjitha gjërat e vogla”, është shprehur Xiaojie me modesti.

Gjatë operimit me këmbën e thyer

Pas thyerjes që pësoi, kur goditi pa dashje këmbën metalike në një orendi në zyrën e saj, mjekët ia kishin vënë në allçi dhe i kërkuan të pushonte. Por, me të kuptuar se pacientja e saj e ka gjendjen e rëndë, ajo është nisur menjëherë dhe nuk ka mundur ta linte të priste.

Kirurgia e lëvduar për përkushtimin

Madje, prej se theu shputën e këmbës më 4 prill, kirurgia ka kryer 30 operime dhe 110 vizita në baza ditore. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një grua viziton në spital mikeshën pas lindjes - reagimi i saj do t'ju shkrijë zemrën

Një grua viziton në spital mikeshën pas lindjes - reagimi i saj do t'ju shkrijë zemrën

Fun
Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Fun
Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Fun
Mbi 16 milionë pëlqime - loja e këtyre katër çamarrokëve ka pushtuar internetin

Mbi 16 milionë pëlqime - loja e këtyre katër çamarrokëve ka pushtuar internetin

Fun
Prezantueses amerikane i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë – detyrohet të vazhdojë moderimin

Prezantueses amerikane i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë – detyrohet të vazhdojë moderimin

Fun
Një “vrimë” në qiell i alarmon të gjithë - shkenca shpjegon fenomenin (Foto)

Një “vrimë” në qiell i alarmon të gjithë - shkenca shpjegon fenomenin (Foto)

Kalo në kategori