LAJMI I FUNDIT:

Misteri i gurit: Pasi e vendosi gozhdën e metaltë mbi të, ajo u shkri për pak sekonda (Video)

Misteri i gurit: Pasi e vendosi gozhdën e metaltë mbi të, ajo u shkri për pak sekonda (Video)

Një video e pazakontë që është duke qarkulluar në internet ka habitur të gjithë, për faktin se në të shfaqet një burrë i cili sapo e vendosë gozhdën në një gur ajo shkrihet.

Videoja e publikuar fillimisht në YouTube, ka habitur të gjithë ata që kanë pasur rastin ta shohin, por ekspertët pretendojnë se gozhda nuk është e metaltë por nga galliumi që mund të shkrihet ne 30 gradë celsius, transmeton Telegrafi.

Interesimi për ta shikuar dhe analizuar videon ishte i madh, pasi mbi 8 milionë klikime i ka marrë për vetëm katër ditë.

Megjithatë, teoria se gozhda mund të kenë qenë nga galliumi e jo nga metali nuk qëndron, pasi një ushtar pretendon se në momentin që ishte ulur në një guri të tillë, revolja e tij kishte filluar të shkrihet.

Sidoqoftë, guri i është dërguar ekspertëve për ta zbuluar origjinën dhe përmbajtjen që mund ta ketë, për faktin se po e shkrin metalin në pak sekonda. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Çifti amerikan larguan parketin e vjetër dhe mbetën të shokuar - u shfaq një gropë 6 metra e thellë dhe shpjegimi është i pabesueshëm

Çifti amerikan larguan parketin e vjetër dhe mbetën të shokuar - u shfaq një gropë 6 metra e thellë dhe shpjegimi është i pabesueshëm

Interesante
Nëna regjistroi se çfarë po bënte djali para se të shkonte në shtrat, shumë prindër e dinë mirë

Nëna regjistroi se çfarë po bënte djali para se të shkonte në shtrat, shumë prindër e dinë mirë

Fun
Amerikani vendos rekord të ri botëror duke ngrënë mbi 34 mijë hamburgerë gjatë gjithë jetës së tij

Amerikani vendos rekord të ri botëror duke ngrënë mbi 34 mijë hamburgerë gjatë gjithë jetës së tij

Interesante
E blenë shtëpinë e ndërtuar në të 60-at, çifti nga Skocia tregojnë se çfarë gjetën brenda saj gjatë procesit të rinovimit

E blenë shtëpinë e ndërtuar në të 60-at, çifti nga Skocia tregojnë se çfarë gjetën brenda saj gjatë procesit të rinovimit

Interesante
Njihuni me çiftin nga Edinburgu, që hoqën dorë nga jeta e zhurmshme në qytet për të jetuar në ishull

Njihuni me çiftin nga Edinburgu, që hoqën dorë nga jeta e zhurmshme në qytet për të jetuar në ishull

Interesante
Një burrë shfaq aftësitë e tij teksa luan badminton me fshesë

Një burrë shfaq aftësitë e tij teksa luan badminton me fshesë

Virale
Kalo në kategori