LAJMI I FUNDIT:

Ministrja ​Nagavci deklarohet për dorëheqjen e zëvendësministrit Pupovci

Ministrja ​Nagavci deklarohet për dorëheqjen e zëvendësministrit Pupovci

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci e ka komentuar dorëheqjen e zëvendësministrit të këtij dikasteri, Dukagjin Pupovci.

Sipas saj, Pupovci e ka njoftuar se për arsye personale dhe shëndetësore vetëm deri në fund të vitit do të jetë në këtë pozitë.

Ajo tha se deri më tani nuk ka pranuar dorëheqje formale, por vetëm njoftim.

“Ka treguar që për arsye personale shëndetësore ka kërkuar që me qenë në pozitë deri në fund të këtij viti….Dorëheqje nuk ka dorëzuar”, u shpreh ajo.

Ndryshe, zëvendësministri i Ministrisë së Arsimit, Dukagjin Pupovci, këtë pozitë do ta mbajë vetëm deri në fund të vitit 2022.

Këtë e bëri të ditur për Portalin Dukagjini, derisa shtoi se arsyet e largimit  janë personale dhe se dorëheqjen e tij ua komunikuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti si dhe ministres së Arsimit, Arbërie Nagavci.

Reklama