LAJMI I FUNDIT:

Ministri gjerman i Bujqësisë vjen në Kosovë – homologu kosovar e pret në pikën kufitare në Han të Elezit

Ministri gjerman i Bujqësisë vjen në Kosovë – homologu kosovar e pret në pikën kufitare në Han të Elezit
Reklama

Ministri i Ushqimit dhe Bujqësisë i Gjermanisë, Cem Ozdemir ka arritur për vizitë në Kosovë.

Ai është pritur në pikën kufitare në Han të Elezit, nga ministri i Bujqësisë, Faton Peci.


Të dy ministrat gjatë ditës së sotme do të zhvillojnë një sërë aktivitetesh.

Peci dhe Ozdemir do të vizitojnë vreshtat në Rahovec ku do të bisedojnë me fermerë, gjithashtu vizitë do t’i bëjnë edhe verarinë “Bodrumin e Vjetër”, ku do të priten nga pronari Ruzhdi Haxhijaha. Si dhe do vizitojnë Kooperativën “Gratë e Krushës”, ku do të priten nga Fahrije Hoti.

Përderisa në orën 15:30 të dy ministrat do të takohen në Prishtinë. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Dashuri, familje dhe gatim i shkëlqyer – të gjitha në Izi's Apartment

Dashuri, familje dhe gatim i shkëlqyer – të gjitha në Izi's Apartment

Izi's Apartment 197
Ngrohtësia e vakteve familjare - MEKA dhe dedikimi për cilësinë hallall

Ngrohtësia e vakteve familjare - MEKA dhe dedikimi për cilësinë hallall

MEKA HALAL FOOD
Kalo festat e fundvitit në atdhe me Prishtina Ticket!!

Kalo festat e fundvitit në atdhe me Prishtina Ticket!!

Prishtina Ticket
Dizajn i përsosur i banesave të tipit A në TEM Residence

Dizajn i përsosur i banesave të tipit A në TEM Residence

Lesna Ndertimi
Në dy vende, njerëzit shpenzojnë më shumë se sa fitojnë – ja sa para u mbesin në fund të muajit, evropianëve

Në dy vende, njerëzit shpenzojnë më shumë se sa fitojnë – ja sa para u mbesin në fund të muajit, evropianëve

Botë
Vala e privatizimit, AKP pranon 59 oferta për 31 asete në vlerë mbi 2 milionë euro

Vala e privatizimit, AKP pranon 59 oferta për 31 asete në vlerë mbi 2 milionë euro

Ekonomi
Kalo në kategori