LAJMI I FUNDIT:

Milloshoski: Qeveria nuk i ndjek raportet nga institucionet shtetërore, ESHA paralajmëroi për dobësi në sistemin e IT-së

Milloshoski: Qeveria nuk i ndjek raportet nga institucionet shtetërore, ESHA paralajmëroi për dobësi në sistemin e IT-së

Kuvendi ka përfunduar sonte hetimet pas propozimit për shkarkimin e ministrit të Shoqërisë për Informatikë dhe Administratë, Admirim Aliti. Votimi do të caktohet një ditë tjetër.

Reklama

Qeveria në seancën e sotme është akuzuar nga opozita se nuk ka ndjekur raportet nga institucionet shtetërore, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Siç theksoi Antonio Milloshoski nga OBRM-PDUKM, Qeveria është paralajmëruar me kohë nga Enti Shtetëror për Auditim se ka dobësi në funksionimin e sistemit të IT-së të Fondit të Sigurimeve Shëndetësore.

“Po ta kishin parë raportin e auditimit, nuk do të kishim probleme të tilla si tani”, tha Milloshoski.

Opozita akuzoi edhe kryeministrin Dimitar Kovaçevski se gjatë seancës së Kuvendit lexon libra me kufje në vesh dhe nuk i ka dëgjuar fare deputetët kur flisnin./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Von Cramon e vrazhdë me policët në veri: Çka dreqin ju solli këtu, ku është kërcënimi

Von Cramon e vrazhdë me policët në veri: Çka dreqin ju solli këtu, ku është kërcënimi

Lajme
Veriu i Kosovës përplasë kongresistin Nunn me Grenellin: Mobilizimi ushtarak i Serbisë përbën rrezikun më të madh

Veriu i Kosovës përplasë kongresistin Nunn me Grenellin: Mobilizimi ushtarak i Serbisë përbën rrezikun më të madh

Politikë
Von Cramon në veri: Shumë gjëra mund të shkojnë keq në Kosovë nëse ky është realiteti - duhet të shohim opsione të tjera

Von Cramon në veri: Shumë gjëra mund të shkojnë keq në Kosovë nëse ky është realiteti - duhet të shohim opsione të tjera

Politikë
Borrell flet me Stoltenberg: Kosova duhet të mos ndërmarrë hapa të njëanshëm, destabilizues në veri

Borrell flet me Stoltenberg: Kosova duhet të mos ndërmarrë hapa të njëanshëm, destabilizues në veri

Siguri
Domatja shqiptare e sigurt, përgënjeshtrohet lajmi për kthim të një ngarkese nga BE-ja

Domatja shqiptare e sigurt, përgënjeshtrohet lajmi për kthim të një ngarkese nga BE-ja

Lajme
Kongresisti Nuun: SHBA-ja duhet të qëndrojë me Kosovën, sekretari Blinken t'i kundërvihet mobilizimit ushtarak të Serbisë

Kongresisti Nuun: SHBA-ja duhet të qëndrojë me Kosovën, sekretari Blinken t'i kundërvihet mobilizimit ushtarak të Serbisë

Politikë
Kalo në kategori