Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në intervistë në “Samo Vistina” në Kanal 5 tha se nevojiten zgjedhje të parakohshme kuvendare.

Sipas tij, momentalisht po qeveri pakica, ndërsa shumica është në opozitë.

“Do të ishte më mirë për vendin por edhe për vet Kovaçevskin që të shkohet në zgjedhje të parakohshme kuvendare”, u shpreh Mickoski.

Mickoski u shpreh se në nivel koalicion edhe pse i kanë numrat në këshilla komunale, ata koalicionojnë me Aleancën për Shqiptarët dhe se opozita shqiptare gjithmonë do të jetë opsioni i parë i OBRM-PDUKM-së./Telegrafi/