LAJMI I FUNDIT:

Merr flakë fabrika e tullave në Maminas-Shijak, lëndohet një punonjës dhe evakuohen banorët

Merr flakë fabrika e tullave në Maminas-Shijak, lëndohet një punonjës dhe evakuohen banorët

Një fabrikë e tullave është përfshirë nga flakët e zjarrit mesditën e sotme në Maminas, Shijak.

Siç mund të shihet edhe nga pamjet zjarri është i përmasave të mëdha teksa tymi i zi është përhapur gjithandej në zonë.

Ende nuk ka detaje të tjera mbi shkaqet e kësaj ngjarje, ndërsa paraprakisht, raportohet për një punonjës të lënduar.

Policia dhe forcat zjarrfikëse kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje, të cilët kanë evakuuar personelin dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Po ashtu, janë evakuuar banorët, shtëpitë e të cilave gjenden pranë fabrikës në flakë.

“Më datë 28.05.2021, rreth orës 11:15, në rrugën dytësore në Maminas, Shijak ka rënë zjarr, në fabrikën e re të tullave. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar efektivet e policisë dhe zjarrfikëset, të cilët kanë evakuuar personelin dhe po punojnë për shuarjen e flakëve dhe sqarimin e shkaqeve të rënies së zjarrit”, thuhet në njoftimin e bërë nga policia. /Tch/Telegrafi/

Reklama
Reklama

Në trend Lajme

Më shumë
Arrestohet shoferi i BMW-së që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Arrestohet shoferi i BMW-së që u bë viral në internet - policia thotë se i figurojnë 225 gjoba në trafik

Lajme
Vuçiq paralajmëroi vizitën në Kosovë, Kurti: Natyrisht se nuk do t’i jap leje, është i padëshiruar

Vuçiq paralajmëroi vizitën në Kosovë, Kurti: Natyrisht se nuk do t’i jap leje, është i padëshiruar

Lajme
Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Salihaj: Rugova kishte presion të jashtëzakonshëm nga ndërkombëtarët të dalë me deklaratë kundër fillimit të luftës

Lajme
Hoxha: Rugova fitoi, Thaçi nuk erdhi në pushtet pa u “shndërrua” në Rugovë - edhe Kurti është drejt asaj rruge

Hoxha: Rugova fitoi, Thaçi nuk erdhi në pushtet pa u “shndërrua” në Rugovë - edhe Kurti është drejt asaj rruge

Lajme
Vendimi që mund ta “rrëzojë” presidenten, Berisha: Ky nuk është qëllimi ynë

Vendimi që mund ta “rrëzojë” presidenten, Berisha: Ky nuk është qëllimi ynë

Lajme
Kurti: Nuk është mirë të thoni

Kurti: Nuk është mirë të thoni "Asociacioni po bëhet"

Lajme
Kalo në kategori