0Shares

Është zhvilluar një garë shpejtësie në një pistë në Rusisë, ku Mercedes-AMG E63 S ka garuar me BMW M6 dhe Audi RS7, ku këto të fundit i kanë nga 750 kuajfuqi.

Makina e serisë AMG që ka 612 kuajfuqi e shpejtësinë nga zero deri në 100 kilometra e arrin për 3.3-sekonda, nuk pritej t’i tejkalonte rivalet në shpejtësi. Por, videoja e postuar më poshtë e dëshmon të kundërtën.

Për më shumë, shikojeni videon. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)