LAJMI I FUNDIT:

Mënyra efikase për ta rregulluar problemin e thembrave të çara

Mënyra efikase për ta rregulluar problemin e thembrave të çara

Thembrat e forta dhe të çara zakonisht shfaqen si pasojë e lagështisë.

Reklama

Ndonëse mund t’i kushtojmë shumë vëmendje fytyrës, shumica e femrave i neglizhojnë pjesët tjera të trupit, në veçanti këmbët, transmeton Telegrafi.

Me kohën, lëkura e tharë në thembër çahet dhe jo vetëm se shkakton dhimbje, por edhe ua lehtëson baktereve futjen në trup.

Fatmirësisht me kujdesin e duhur është e mundur ta zgjidhni këtë problem përgjithmonë.

Ilaçi natyral me uthull molle

Uthulla e molle ka shumë përfitime për këmbët tona. Gjatë ditës këmbët janë të mbuluara shumicën e kohës me çorape dhe këpucë, pra krijojnë mikrobe.

Veç kësaj, këmbët tona nuk marrin oksigjen mjaftueshëm, gjë e cila shpie në lëkurë të tharë.

Uthulla e mollës ndihmon në largimin e mikrobeve, zbutjen e lëkurës dhe në largimin e aromës së keqe të këmbëve.

Çfarë duhet të bëni?

– Mbushni një enë me ujë të ngrohtë dhe me uthull molle (proporcioni 4 me 1)

– Zhytni këmbët aty për 20 minuta

– Pasi t’i largoni këmbët, me lehtësi pastroni thembrat me një gur shtufi. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Vajza e Monica Belluccit ua kujton fansave nënën e saj të famshme gjatë xhirimeve të një reklame në Romë

Vajza e Monica Belluccit ua kujton fansave nënën e saj të famshme gjatë xhirimeve të një reklame në Romë

Femra
Ylli i “Baywatch” fotografohet pa grim, nxit ortek komentesh: A është vërtet ajo?

Ylli i “Baywatch” fotografohet pa grim, nxit ortek komentesh: A është vërtet ajo?

Femra
Monica Bellucci dhe vajza e saj Deva pozojnë për kopertinën e Vogue

Monica Bellucci dhe vajza e saj Deva pozojnë për kopertinën e Vogue

Moda
Pse është një ide e mirë larja e fytyrës me ujë të gazuar?

Pse është një ide e mirë larja e fytyrës me ujë të gazuar?

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
E la të ëmën në hije: Ja si duket e bija e aktores së famshme Monica Bellucci, një bukuroshe të vërtetë natyrale

E la të ëmën në hije: Ja si duket e bija e aktores së famshme Monica Bellucci, një bukuroshe të vërtetë natyrale

Psikoprofil
Vajza e Monica Belluccit ndjek hapat e nënës në pasarelë: 17-vjeçarja Deva mahniti në sfilatën e modës

Vajza e Monica Belluccit ndjek hapat e nënës në pasarelë: 17-vjeçarja Deva mahniti në sfilatën e modës

Moda
Kalo në kategori