LAJMI I FUNDIT:

McLaren i fuqishëm ngeci, e kishte të pamundur të kalonte nëpër rrugën e vërshuar nga uji

McLaren i fuqishëm ngeci, e kishte të pamundur të kalonte nëpër rrugën e vërshuar nga uji

Konsiderohet si një prej makinave më të fuqishme, por një McLaren ngeci, pasi e kishte të pamundur të vozitej nëpër rrugën e vërshuar nga uji, shkaku i mënyrës së ndërtimit.

Reklama

Pronari i një McLaren 600LT, këtë mangësi të makinës së tij e kuptoi në mënyrën më të vështirë, pasi u gjend në një rrugë të përmbytur me ujë në South Carolina të Shteteve të Bashkuara, transmeton Telegrafi.

Në pamjet që janë marrë nga një banesë, shihet makina që kushton mbi 400 mijë euro, derisa lëvizë nëpër trafik, para se të hyjë në kthesë dhe të ndalojë.

Duket se shoferi as nuk shihet se nga po shkonte, ndërsa nuk mund ta kishte nën kontroll makinën e punuar nga fibrat e aluminit, që ka peshë shumë të lehtë.

Shoferi që e kishte të pamundur të dilte, ndezi vetëm dritat emergjente dhe qëndroi brenda veturës, mbase derisa i arriti ndonjë ndihmë në atë situatë. /Telegrafi/