LAJMI I FUNDIT:

Mazda lanson së shpejti dy koncepte të modelit MX-5 (Foto)

Mazda lanson së shpejti dy koncepte të modelit MX-5 (Foto)

Në Tokyo Auto Salon që do të zhvillohet në fillim të vitit të ardhshëm, Mazda do të lansojë dy koncepte të reja.

Reklama

E tëra që dihet, është se gjeneratë e re e modelit MX-5, mirëpo nuk dihet se çfarë niveli ndryshimesh do të pësojnë, transmeton Telegrafi.

Për punimin e veturave 2.0-litra me nga 155 kuajfuqi, prodhuesi japonez ka bashkëpunuar me RF Custom Style dhe Skyactiv.

Mësohet se këta automobila do të jenë sportivë, jo shumë të mëdhenj dhe do të jenë shpenzues të vegjël.

Sipas të gjitha gjasave, këto Mazda do të ngjasojnë shumë me modelin Miata, që ishte një makinë shumë e kërkuar. /Telegrafi/