Kur Idris Elba ka njohur bashkëshorten e vet Sabrina Dhowre, e ka ditur që ajo është dashuria e vërtetë

Aktori i famshëm ia ka thënë “po”-në vendimtare Sabrinës shumë të bukur në Marakesh, më 26 prill, dhe ka zbuluar që ajo ka qenë dita më e lumtur në jetën e tij, transmeton Telegrafi.

Ka vendosur të flasë për dashurinë e tyre dhe publikisht të thotë sa e dashuron.

“Unë kam qenë i martuar edhe më parë. Kam thënë se kurrë më nuk do të martohen, mirëpo kam njohur dikë që më ka hapur dhe jam më i lumtur se kurrë më parë. Ishte ajo dashuri në shikim të parë”, ka thënë tunduesi hollivudian.

Idris, 46-vjeçar, ka qenë dy herë i martuar para se të njihej me Sabrinën. Nga viti 1999 deri më 2003 ka qenë i martuar me Han Kim Norgaard, ndërkaq më 2006 me Sonya Nicole Hanklin.

Është baba i Winstonit katërvjeçar, të cilin e ka me ish të dashurën Naiyana Garth.

Sabrinën e ka njohur në një aheng në Kanada më 2016.

“Kam xhiruar filmin e ri dhe një mbrëmje kam marrë kohë të lirë për të dalë pak. Ishte mbrëmje e ditës së diel. Vendosa të shkoja në një argëtim dhe ajo ishte atje. Vazhdimi është histori”, ka thënë Idris. /Telegrafi/