LAJMI I FUNDIT:

Maqedoni, 7-vjeçari dyshohet për terrorizëm pasi dha alarm të rrejshëm për bombë në shkollë

Maqedoni, 7-vjeçari dyshohet për terrorizëm pasi dha alarm të rrejshëm për bombë në shkollë

Një fëmijë 7-vjeçar rrejshëm ka denoncuar për vendosje të bombës në një shkollë në Zhitosh të komunës së Dolnenit.

Nga MPB dhe Prokuroria thonë se është zbardhur rasti ndërsa theksojnë se i njëjti do të hetohet për veprën penale “terrorizëm” që dënohet sipas nenit 394-b nga Kodi Penal.

“Dje, më 16 janar në orën 18:16, nga celulari i tij, i mituri, në prani të disa të miturve të tjerë, ka lajmëruar me telefon në polici se në një shkollë të fshatit Zhitoshë ishte vendosur bombë. Policia ka zbardhur rastin dhe u konstatua se bëhej fjalë për kallëzim të rremë. Me të miturit janë zhvilluar biseda zyrtare, në prani të prindërve të tyre, gjatë të cilave kanë sqaruar mënyrën e kryerjes së veprës”, thonë nga MPB.

Reklama

Në trend Lajme

Më shumë
Mirë se vini në Telegrafin e ri - Shokun që ka ndryshuar!

Mirë se vini në Telegrafin e ri - Shokun që ka ndryshuar!

Lajme
Pasi e quan kriminel lufte presidentin serb, Sanduloviq: Vuçiq mund të shkojë në Kosovë kur ta pranojë masakrën e Reçakut dhe të kërkojë falje

Pasi e quan kriminel lufte presidentin serb, Sanduloviq: Vuçiq mund të shkojë në Kosovë kur ta pranojë masakrën e Reçakut dhe të kërkojë falje

Lajme
Tentim grabitje në Pejë, pronari i argjendarisë neutralizon grabitësin

Tentim grabitje në Pejë, pronari i argjendarisë neutralizon grabitësin

Kronika e Zezë
Qeveria miraton plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për tatim në pronë të paluajtshme, përfshihet edhe falja tatimore për vitin 2023

Qeveria miraton plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për tatim në pronë të paluajtshme, përfshihet edhe falja tatimore për vitin 2023

Lajme
Brenda ambienteve të “Prishtina Mall”, qendrës më të madhe tregtare në vend, është hapur Libraria “Dukagjini”

Brenda ambienteve të “Prishtina Mall”, qendrës më të madhe tregtare në vend, është hapur Libraria “Dukagjini”

Lajme
Hapet

Hapet "Baubox", shitorja e parë në Tetovë që shet produkte për nevojat shtëpiake

Marketing
Kalo në kategori