LAJMI I FUNDIT:

Makraduli: Në gjashtë muajt e parë të këtij viti janë gjobitur 242 subjekte për ndotjen e ajrit

Makraduli: Në gjashtë muajt e parë të këtij viti janë gjobitur 242 subjekte për ndotjen e ajrit

Vetëm në gjashtë muajt e parë të këtij viti inspektorati shtetërorë ka dënuar 242 subjekte dhe janë shqiptuar dënime 110 dënime, tha sot zv. ministri i Mjedisit, Jani Makraduli.

“Këtë e kanë bërë inspektorët nga Inspektorati i Qytetit të Shkupit. Analizat tona nga Inspektorati Shtetërorë thonë se janë dyfishuar kontrollet e rregullta, që do të thotë në secilën instalim që ekziston ka shkuar inspektorë për kontroll të rregullt”, tha Makraduli.

Në lidhje me vitin e kaluar, sipas tij, funksionojnë katër instrumente të reja matëse, ka përfunduar tenderi për mirëmbajtjen e pesë instrumenteve të mbetura në Gostivar, Kërçovë, Shkup Lisiçe dhe Veles, ndërsa këto ditë do të instalohen edhe instrumentet e tjera të ngelura.

Zv. ministri Makraduli tha se ajo e cila është treguar si dobësi është hedhja e përgjegjësisë dhe për këtë Qeveria ka vendosur të bëjë aksionet të koordinuara me të gjithë inspektorët, të cilët mund të reagojnë në terren në aksione të përbashkëta së bashku me ndihmën e Ministrisë për Punë të Brendshme./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kontingjenti i ri i ushtarëve turk të KFOR-it, fotografi nga zbarkimi i tyre në Kosovë

Kontingjenti i ri i ushtarëve turk të KFOR-it, fotografi nga zbarkimi i tyre në Kosovë

Siguri
Samiti i Ballkanit Perëndimor, liderët realizojnë foton familjare

Samiti i Ballkanit Perëndimor, liderët realizojnë foton familjare

Lajme
Kërkoi 160 mijë euro ndihmë për shërimin e një personi që nuk ekziston, gjilanasi ndalohet nga prokuroria pasi përfitoi përmes mashtrimit

Kërkoi 160 mijë euro ndihmë për shërimin e një personi që nuk ekziston, gjilanasi ndalohet nga prokuroria pasi përfitoi përmes mashtrimit

Lajme
“Deputetët s’kanë mandat me i cenu trupat tanë”, protestë para Kuvendit kundër deputetëve që e kundërshtuan Projektligjin për Shëndetin Riprodhues

“Deputetët s’kanë mandat me i cenu trupat tanë”, protestë para Kuvendit kundër deputetëve që e kundërshtuan Projektligjin për Shëndetin Riprodhues

Lajme
Kurti merr pjesë vetëm virtualisht në Samitin e Tiranës

Kurti merr pjesë vetëm virtualisht në Samitin e Tiranës

Lajme
I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

I arrestuar në Serbi, Hasan Dakaj në gjendje të rëndë shëndetësore

Lajme
Kalo në kategori