LAJMI I FUNDIT:

Makraduli: Gjatë viteve 2017 dhe 2018 është ulur në mënyrë drastike importi i mbeturinave

Makraduli: Gjatë viteve 2017 dhe 2018 është ulur në mënyrë drastike importi i mbeturinave

Në vitin 2018 nuk janë importuar mbeturina të rrezikshme në vendin tonë, tha zv.ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor, Jani Makraduli. Ai shtoi se askush nuk ka marrë leje që të importojë mbeturina dhe të njëjtat t’i ruajnë diku.

Makraduli tha se as deponia “Drislla” nuk ka marrë leje për importin e mbeturinave, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ai deklaroi se kontrollet janë të vazhdueshme dhe se ka sistem në të cilin janë nënshkruesit e ratifikimeve, të cilat ekzistojnë si Konventa e Bazelit, ndërsa e cila zbatohet me shtete tjera.

Makraduli tha se punojnë që ta kthejnë besimin tek qytetarët.

Ndërsa potencoi se çdo aktivitet joligjor është subjekt i ligjeve penale në vend./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
“Është goditur se është ulë pa i thënë ulu”, ish-hetuesi i Policisë komenton videon ku Radoiçiqi grushton një person

“Është goditur se është ulë pa i thënë ulu”, ish-hetuesi i Policisë komenton videon ku Radoiçiqi grushton një person

Siguri
Çka deklaroi para gjykatës gruaja që e goditi për vdekje 26-vjeçarin në Prishtinë

Çka deklaroi para gjykatës gruaja që e goditi për vdekje 26-vjeçarin në Prishtinë

Drejtësi
Rasti “Veteranët”, dëshmitari thotë se bukëpjekësit pranë shtabeve të UÇK-së janë konsideruar si veteranë luftëtarë

Rasti “Veteranët”, dëshmitari thotë se bukëpjekësit pranë shtabeve të UÇK-së janë konsideruar si veteranë luftëtarë

Drejtësi
Sarrazin: Kemi kërkuar sanksionimin e Radojçiqit, s’kemi kuorumin e duhur në Këshillin e BE-së

Sarrazin: Kemi kërkuar sanksionimin e Radojçiqit, s’kemi kuorumin e duhur në Këshillin e BE-së

Lajme
Publikohet deklarata e përbashkët e Samitit për Ukrainën në Tiranë - dënohet agresioni rus

Publikohet deklarata e përbashkët e Samitit për Ukrainën në Tiranë - dënohet agresioni rus

Lajme
Dalin pamjet kur Radoiçiq grushton ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës së Veriut

Dalin pamjet kur Radoiçiq grushton ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës së Veriut

Lajme
Kalo në kategori