LAJMI I FUNDIT:

MacBook nuk do të ketë ekran të ndjeshëm në prekje, Apple do ta përditësojë tastierën e iPad

MacBook nuk do të ketë ekran të ndjeshëm në prekje, Apple do ta përditësojë tastierën e iPad

Nëse keni iPad, deri në fund të vitit mund të kthehet në një MacBook, apo së paku në një formë të ngjashme.

Raporti i The Information, lë të kuptohet se Apple është duke e shkrirë ndarjen në mes të një prej laptopëve më të mirë, me një tablet, transmeton Telegrafi.


Burimet anonime kanë bërë të ditur, se iPad i ri do të ketë një tastierë të përditësuar, si dhe hapësirën e njohur si trackpad. Tastierat për tableta nuk janë asgjë e re, mirëpo sërish duhet të preket ekrani për t’i kryer funksionet e duhura.

Sikur informacioni të jetë i saktë, Apple do t’ju lejojë të mbështesni tastierën e MacBook në iPad, duke e kthyer atë në një laptop me një ekran të ndjeshëm në prekje.

Ky veprim i Apple, mbase mund të bëhet, për shkak se ende nuk ka ndonjë laptop që ka ekran të ndjeshëm në prekje, megjithëse po kërkohet nga përdoruesit.

Sigurisht, MacBooks dhe iPad i kanë sistemet e tyre unike të funksionimit, por shumë njerëz ndoshta janë të gatshëm të humbasin veçoritë e laptopit për fleksibilitetin e një tableti me tastierë. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Sa pritet të kushtojë unaza Samsung Galaxy

Sa pritet të kushtojë unaza Samsung Galaxy

Teknologji

"Askush nga ne nuk do të ketë punë shkaku i AI", Musk tregon se cili skenar duhet të realizohet për të ndodhur

Teknologji
Lojtari i video-lojërave bëri atë që besohej se ishte e pamundur

Lojtari i video-lojërave bëri atë që besohej se ishte e pamundur

Lojëra
Dy opsione shumë të rëndësishme në dispozicion të përdoruesve të WhatsApp

Dy opsione shumë të rëndësishme në dispozicion të përdoruesve të WhatsApp

Teknologji
Për herë të parë në më shumë se 8 vjet, Google rrit çmimin maksimal të një aplikacioni në Play Store

Për herë të parë në më shumë se 8 vjet, Google rrit çmimin maksimal të një aplikacioni në Play Store

Teknologji
iPhone 4 SE i Apple do të jetë më i shtrenjtë se paraardhësi i tij

iPhone 4 SE i Apple do të jetë më i shtrenjtë se paraardhësi i tij

Teknologji
Kalo në kategori