LAJMI I FUNDIT:

LSDM: Kuadrot e Mickoskit abuzojnë me nxënës në interes të klubit bullgar “Vanço Mihailov”

LSDM: Kuadrot e Mickoskit abuzojnë me nxënës në interes të klubit bullgar “Vanço Mihailov”

Zëdhënësi i LSDM-së, Darko Kaevski, akuzon kryetarin e OBRM-PDUKM-së, Hristian Mickoski, pasi sipas Kaevskit, kuadrot e Mickoskit, abuzojnë me nxënës në interes të klubit bullgar “Vanço Mihailov” në Ohër. Ai më tej deklaron se stafi i OBRM-PDUKM-së dhe Mickoski sjellin fëmijë të mitur në takime me financierin e Vanço Mihailovit.

Reklama

“Kërkojmë reagim të shpejtë të të gjitha institucioneve kompetente, Ministrisë së Arsimit, inspektorateve kompetente dhe kërkojmë përgjegjësi për këtë keqtrajtim të fëmijëve, nxënësve dhe studentëve maqedonas”, ka deklaruar Kaevski.

Darko Kaevski, më tej thekson se Zhaneta Sirvini është emëruar drejtoreshë e shkollës së mesme teknike në Manastir pikërisht nga OBRM-PDUKM, gjegjësisht kryetari i Manastirit, Konjanovski, rreth 3 muaj më pare”.

Në trend Lajme

Më shumë
Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, 'dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda'

Borrell paraqet tri kërkesa për tejkalimin e krizës në veri, 'dështimi i tyre do të ketë pasoja të rënda'

Lajme

"1000 vjet në dy minuta" - gazetarja e CNN-it shpjegon historinë mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë
Kurti: Mua më ka zgjedhur populli, s’jam emëruar nga ambasadori

Kurti: Mua më ka zgjedhur populli, s’jam emëruar nga ambasadori

Lajme
Kurti zhvillon bisedë telefonike me zyrtarin e Shtëpisë së Bardhë: E domosdoshme të ndalet dhuna e grupeve të mbështetura nga Beogradi

Kurti zhvillon bisedë telefonike me zyrtarin e Shtëpisë së Bardhë: E domosdoshme të ndalet dhuna e grupeve të mbështetura nga Beogradi

Lajme
Trazirat në veri, Rama: Kurti e Osmani nuk kanë kërkuar të konsultohen me mua - nuk jam baba i Kosovës

Trazirat në veri, Rama: Kurti e Osmani nuk kanë kërkuar të konsultohen me mua - nuk jam baba i Kosovës

Lajme
Osmani takohet me Vuçiqin, thotë se nuk është i interesuar për zgjidhje e as për paqe

Osmani takohet me Vuçiqin, thotë se nuk është i interesuar për zgjidhje e as për paqe

Politikë
Kalo në kategori