Liverpool barazon pa gola ndaj West Bromit

Liverpool sërish nuk ka arritur të fitoj në Ligën Premier.

The Reds para shikuesve të vetë kanë barazuar kundër skuadrës së West Bromwich Albion me rezultat 0-0.

Megjithëse patën disa raste për shënim, vendasit nuk arritën të tundin rrjetën e ekipit kundërshtar në 45 minutshin e parë.

I vetmi rast që vlen të theksohet ishte i Roberto Firminos, i cili nuk u tregua i saktë në të 17 minutë para portës së mysafirëve.

Edhe në pjesën e dytë te dyja skuadrat krijuan disa gjysmëraste, por të cilat nuk u konkretizuan me gol.

Solanke pati rast të pastër për shënim për The Reds në të 83 minutë, por mbrojtësit e mysafirëve e larguan topin nga vija e portës.

Deri në fund të ndeshjes nuk pati  gol dhe kështu takimi përfundoi pa gola, 0-0.

Pas kësaj, Liverpool zë pozitën e pestë të renditjes tabelore të ligës elitare angleze me 31 pikë ndërsa mysafirët mbeten në vendin e 17 me 15 pikë. /Telegrafi/