Kombëtarja e Portugalisë ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për Kampionatin botëror Rusia 2018.

Trajneri Santos ka publikuar listën me 23 futbollistët e ftuar për botërorin.

Jashtë kësaj liste kanë mbetur disa emra të mëdhenj të Portugalisë.

Dy yjet e Barcelonës, Nelson Semedo dhe Andre Gomes nuk kanë marrë ftesë ashtu si edhe Joao Cancelo i Interit edhe pse ka pasur një stinor mjaftë mirë.

Kombëtarja e Portugalisë. (Getty Images)

Në këtë listë nuk është as heroi i kampionatit evropian Eder që nuk ka marrë ftesë.

Veterani portugez i Lazios, Nani gjithashtu ka mbetur jashtë pasi nuk ka pasur minutat e duhura me klubin italian.

Ndërkohë ylli më i madh i portugeze, Cristiano Ronaldo do të tentojë të shkoj sa më larg me Kombëtaren e tij. /Telegrafi/

Lista e plotë e Portugalisë:

Portierë – Anthony Lopes (Lyon), Beto (Goztepe), Rui Patrício (Sporting Lisbona)

Mbrojtës – Bruno Alves (Rangers), Cedric Soares (Southampton), Jose Fonte (Dalian Yifang), Mario Rui (Napoli), Pepe (Besiktas), Raphael Guerreiro (Dortmund), Ruben Dias (Benfica), Ricardo Pereira (FC Porto)

Mesfushorë – Adrien Silva (Leicester), Bruno Fernandes (Sporting), Joao Mario (West Ham), Joao Moutinho (Monaco), Manuel Fernandes (Lokomotiv Moskë), William Carvalho (Sporting)

Sulmues – Andre Silva (AC Milan), Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Gelson Martins (Sporting), Gonçalo Guedes (Valencia) e Ricardo Quaresma (Besiktas).