LAJMI I FUNDIT:

Limaj: Dita e Kushtetutës, ndër datat më të rëndësishme të shtetit tonë

Limaj: Dita e Kushtetutës, ndër datat më të rëndësishme të shtetit tonë

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka uruar qytetarët për Ditën e Kushtetutës.

Reklama

“Kushtetuta është dokumenti më i rëndësishëm i shteteve të pavarura, është akti më i lartë juridik, i cili garanton respektimin e vlerave universale të botës demokratike”, thuhet në urimin e Limajt.

Limaj thekson se Dita e Kushtetutës së Kosovës, është ndër datat më të rëndësishme të shtetit tonë.

“Angazhimi ynë i vazhdueshëm duhet të jetë në implemetimin e akteve dhe respektimin maksimal të saj. Gëzuar 9 Prilli – Dita e Kushtetutës së Republikës së Kosovës!”, ka shkruar Limaj. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Musliu-Shoshi publikon disa kërcënime: Më erdhën si rezultat i deformimit të qëllimshëm nga Gërvalla

Musliu-Shoshi publikon disa kërcënime: Më erdhën si rezultat i deformimit të qëllimshëm nga Gërvalla

Lajme
Veprimtari Berisha: Turp që askush nuk iu gjet afër Rugovës kur u mor peng nga Millosheviqi

Veprimtari Berisha: Turp që askush nuk iu gjet afër Rugovës kur u mor peng nga Millosheviqi

Lajme
Chollet inkurajon Vuçiqin që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

Chollet inkurajon Vuçiqin që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

Lajme
Arrestohet 32-vjeçari në Fushë Kosovë, keqpërdori besimin brenda kompanisë dhe përvetësoi një shumë parash

Arrestohet 32-vjeçari në Fushë Kosovë, keqpërdori besimin brenda kompanisë dhe përvetësoi një shumë parash

Kronika e Zezë
Analistët për situatën në veri: Presioni ndërkombëtar është për formimin e Asociacionit

Analistët për situatën në veri: Presioni ndërkombëtar është për formimin e Asociacionit

Donjeta Zeqiraj
Kurti: Janë identifikuar edhe 28 pjesëmarrës në protestat e dhunshme në veri

Kurti: Janë identifikuar edhe 28 pjesëmarrës në protestat e dhunshme në veri

Lajme
Kalo në kategori