LAJMI I FUNDIT:

Lekë Nikçi shtatëvjeçar, me sukses realizoi ngjitjen në shkëmbinj (Video)

Lekë Nikçi shtatëvjeçar, me sukses realizoi ngjitjen në shkëmbinj (Video)

Si një alpinist me përvojë të gjatë, Lekë Nikçi është ngjitur në shkëmbin 20 metra të lartë në Grykën e Rugovës. Por, ai është veç një shtatëvjeçar.

Reklama

Poshtë dëgjohet zëri i babait të tij, i avokatit pejan Arianit Nikçit, kur kërkon nga i biri që të ketë kujdes në fazën finale të ngjitjes. Në anën tjetër është Nol Krasniqi që jep instruksione se nga cila anë duhet lëvizur, teksa e mban të sigurt për litari, transmeton Telegrafi.

Pasi të ketë arritur në pikën finale, Leka është kthyer duke u hedhur ngadalë. E, të pranishmit duartrokasin këtë moment.

Ndryshe, klubi i ngjitjes Merimangat e Pejës, kanë ushtruar shumë fëmijë në murin e sallës, ndërsa tani kanë filluar me ngjitjet në natyrë.

Leka është i pari prej tyre, dhe më i riu, që është ngjitur nëpër shkëmbinj. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Interesante
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Fun
U bë gati ta përshëndeste dhe t’ia shtrëngojë dorën, Biden largohet nga foltorja – presidenti brazilian mbetet i habitur

U bë gati ta përshëndeste dhe t’ia shtrëngojë dorën, Biden largohet nga foltorja – presidenti brazilian mbetet i habitur

Fun
Blinken mori kitarën elektrike dhe i tha këngës tek Departamenti i Shtetit

Blinken mori kitarën elektrike dhe i tha këngës tek Departamenti i Shtetit

Interesante
Kalo në kategori