LAJMI I FUNDIT:

Largoni njollat e deodorantit: Truket që mund t’ju ndihmojnë të mbani rrobat tuaja të pastra

Largoni njollat e deodorantit: Truket që mund t’ju ndihmojnë të mbani rrobat tuaja të pastra

Provoni disa truke të dobishme

Reklama

Me ndihmën e disa trukeve të dobishme, rrobat tuaja do të jenë sërish si kur ishin të reja.

Procedura për heqjen e njollave të freskëta të deodorantit:

Njomeni një leckë të vogël në ujë të ftohtë dhe më pas shtrydhni. Hidhni disa pika detergjent, por mos e teproni që të mos mbeten njolla detergjenti më vonë. Fërkojeni butësisht njollën për të krijuar shkumë. Fërkojeni butësisht derisa njolla e deodorantit të jetë zhdukur. Më pas shpëlajeni peshqirin dhe fshijini rrobat me të për të hequr mbetjet e detergjentit.

Nëse dëshironi ta vishni menjëherë rrobën, përmbahuni nga tharja e pjesës së lagur me tharëse flokësh. Asnjëherë mos e trajtoni një pjesë të veshjes të njollosur me deodorant me ajër të nxehtë ose me hekur. Kombinimi i mbetjeve kimike dhe nxehtësisë mund të shkatërrojë pëlhurën, transmeton Telegrafi.

Heqja e njollave të vjetra

Dihet se antiperspirantët grumbullohen në veshje, veçanërisht nëse larja e rregullt nuk i heq të gjitha grimcat e ngjitura në pëlhurë. Edhe këtu, detergjenti për larjen e enëve ndihmon, por procedura është disi e ndryshme.

Detergjenti aplikohet direkt në njollën e thatë dhe fërkohet butësisht me një furçë dhëmbësh të vjetër përpara se të lahet. Mund t’ju duhet ta përsërisni këtë proces disa herë përpara se njolla të zhduket.

istockphoto

Gabimet më të shpeshta kur aplikoni deodorant

Aplikimi i deodorantit menjëherë pas dushit është një gabim i një numri shumë të madh njerëzish, sepse të gjithëve na duket logjike të vendosim deodorant pas dushit, por në fakt nuk ka asnjë logjikë në të. Domethënë, lëkura e lagur pothuajse nuk thith asgjë, veçanërisht deodorantin, kështu që pjesa më e madhe përfundon në rroba.

Ekspertët rekomandojnë aplikimin e deodorantit në mbrëmje, dhe jo në mëngjes, menjëherë pas zgjimit, sepse ka një efekt më të gjatë.

Gjithashtu, duhet të prisni që deodoranti të thahet në lëkurë pas aplikimit dhe vetëm atëherë duhet të filloni të visheni. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Ajo që shihni për herë të parë në një foto mund të zbulojë aspekte të fshehura të personalitetit tuaj

Ajo që shihni për herë të parë në një foto mund të zbulojë aspekte të fshehura të personalitetit tuaj

Lifestyle
Cili gjarpër helmues ka dhëmbët më të gjatë?

Cili gjarpër helmues ka dhëmbët më të gjatë?

Libri i madh i kafshëve
A e dini se sa kohë mund të lihen rrobat në rrobalarëse?

A e dini se sa kohë mund të lihen rrobat në rrobalarëse?

Bëje vet
Gjithçka që nuk dinit për nepërkën: Ku dhe si jetojnë dhe si t'i njohim

Gjithçka që nuk dinit për nepërkën: Ku dhe si jetojnë dhe si t'i njohim

A e dini se...
Një test personaliteti që zbulon se cilat janë problemet tuaja: Çfarë keni parë së pari në foto - krokodilin apo zogun?

Një test personaliteti që zbulon se cilat janë problemet tuaja: Çfarë keni parë së pari në foto - krokodilin apo zogun?

Lifestyle
Kureshtar, inteligjent dhe energjik: Borador, një qen i krijuar për një idil familjar

Kureshtar, inteligjent dhe energjik: Borador, një qen i krijuar për një idil familjar

Kërshëri
Kalo në kategori