LAJMI I FUNDIT:

I la punëtorët indianë pa paga, procedohet biznesmeni në Gjirokastër

I la punëtorët indianë pa paga, procedohet biznesmeni në Gjirokastër

Një biznesmen në Gjirokastër është proceduar penalisht, pasi është kallëzuar penalisht nga dy shtetas indiane.

Burimet bëjnë me dije se dy shtetasit indianë, pretendojnë se prej disa muajsh punojnë në pikën e skrapit, në pronësi të A. Sh., 46 vjeç, por nuk kanë marrë rrogën.

Për këtë arsye, kanë nisur hetimet për biznesmenin deri në sqarimin e rrethanave. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Ukrainasja që u gjet e vdekur, kur kishte ardhur në Kosovë dhe për ç’arsye?

Ukrainasja që u gjet e vdekur, kur kishte ardhur në Kosovë dhe për ç’arsye?

Lajme

"Bëhet i gjallë” i kërkuari nga INTERPOL-i, Radoiçiq shfaqet në Kopaonik duke festuar ditëlindjen

Lajme
Njohësi i çështjeve të sigurisë: S’mund të ketë agresion ushtarak serb në Kosovë

Njohësi i çështjeve të sigurisë: S’mund të ketë agresion ushtarak serb në Kosovë

Siguri
Haziri thotë se Blinken nuk erdhi në Kosovë për faj të Kurtit

Haziri thotë se Blinken nuk erdhi në Kosovë për faj të Kurtit

Lajme
Gjyqet kundër Albin Kurtit dhe ish të burgosurve të tjerë në Serbi në librin “Proceset e kurdisura kundër shqiptarëve të Kosovës (1999-2001)”

Gjyqet kundër Albin Kurtit dhe ish të burgosurve të tjerë në Serbi në librin “Proceset e kurdisura kundër shqiptarëve të Kosovës (1999-2001)”

Elfije Boletini
Zelensky javën e ardhshme në Tiranë

Zelensky javën e ardhshme në Tiranë

Lajme
Kalo në kategori