0Shares

Boksieri junikas Haxhi (Robin) Krasniqi do të ndeshet me uellsianin Nathan Cleverly në Wembley Arena të Londrës, për titullin e botës në versionin WBO në peshën gjysmë të rëndë.

Lufta e tyre do të zhvillohet më 16 mars. Data ishte e ditur më herët, mirëpo të martën është bërë i njohur edhe vendi se ku do të mbahet lufta.Wembley Arena ka kapacitet prej rreth 12.500 ulëseve.

Uellsiani 25-vjeçar është i pamposhtur në profesionalizëm. Ka 24 fitore (11 KO) në po aq meçe të zhvilluara dhe është kampion bote.

Ndërkohë, Krasniqi 25-vjeçar ka 37 fitore (13 KO) dhe dy humbje në 39 meçe të zhvilluara deri më tash. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)