LAJMI I FUNDIT:

​Konfiskohet një sasi pijesh të kontrabanduara nga Serbia

​Konfiskohet një sasi pijesh të kontrabanduara nga Serbia

Policia e Kosovës sot rreth orës 15:00 në Rudare të Zveçanit ka konfiskuar një sasi pijesh të kontrabanduara nga Serbia.

Reklama

Në njoftimin për media thuhet se gjatë kontrollit të automjetit të markës VW Golf II me targa vendore, me vozitës të dyshuarin mashkull kosovar, janë gjendur pije alkoolike dhe jo alkoolike – produkte të Serbisë si: birra, Coca Cola dhe Fanta.

Për të gjitha veprimet është njoftuar prokurori kompetent, me autorizim të të cilit është iniciuar rasti në procedurë të rregullt për “kontrabandë me mallra”.

Automjeti dhe mallrat e dyshuara janë sekuestruar dhe dërguar në terminalin doganor për procedura të mëtejme.

Në trend Lajme

Më shumë
Rama merr vendim, ndryshon linjat dhe itinerarin e transportit publik

Rama merr vendim, ndryshon linjat dhe itinerarin e transportit publik

Prishtina
Lirimi i Radoçiqit nga paraburgimi, Bogdanoviq thirrje Osmanit e Kurtit: Mbroni qytetarët serbë në veri

Lirimi i Radoçiqit nga paraburgimi, Bogdanoviq thirrje Osmanit e Kurtit: Mbroni qytetarët serbë në veri

Lajme
Hovenier: SHBA-ja është e gatshme ta këshillojë Kosovën për statutin e Asociacionit

Hovenier: SHBA-ja është e gatshme ta këshillojë Kosovën për statutin e Asociacionit

Lajme
“Më tregoni nëse ka interesim që sot me kalu ndonjë ligj”, Konjufca “nervozohet” me deputetët, i kërkon Kusari-Lilës dhe Gashit të mbajnë takim

“Më tregoni nëse ka interesim që sot me kalu ndonjë ligj”, Konjufca “nervozohet” me deputetët, i kërkon Kusari-Lilës dhe Gashit të mbajnë takim

Lajme
Aksident te rruga “C” në Prishtinë – lëndohen tre persona

Aksident te rruga “C” në Prishtinë – lëndohen tre persona

Kronika e Zezë
Tahiri: Marrëveshjet ndërkombëtare i votojmë atëherë kur e caktoni datën e zgjedhjeve

Tahiri: Marrëveshjet ndërkombëtare i votojmë atëherë kur e caktoni datën e zgjedhjeve

Lajme
Kalo në kategori