LAJMI I FUNDIT:

Konfiskohen armë në Shkup, arrestohen dy persona

Konfiskohen armë në Shkup, arrestohen dy persona

SPB Shkup ka bërë kallëzim penal kundër shtetasve I.A.(36) dhe B.S.(35), të dy nga Shkupi.

Reklama

Ata dyshohen për kryerjen e veprës penale “prodhim, posedim, ndërmjetësim dhe tregtim i paautorizuar i armëve ose lëndëve shpërthyese”.

“Më datë 16.05.2023 në Shkup, zyrtarët policorë kanë kontrolluar veturën e pasagjerëve BMW, e cila drejtohej nga I.A. dhe B.S. ka qenë pasagjer, gjatë së cilës janë gjetur dhe konfiskuar tre pistoleta tip “Crvena Zastava”, tre karikatorë dhe disa fishekë të kalibrit 7.62×25 mm”, thonë nga MPB Maqedoni.

Në trend Lajme

Më shumë
REL nxjerr gënjeshtrat e Vuçiqit gjatë fjalimit të tij në OKB

REL nxjerr gënjeshtrat e Vuçiqit gjatë fjalimit të tij në OKB

Lajme
Shpërthimi në veri, reagon ambasadori Hovenier: Jam i tronditur, autoritetet të kryejnë hetim të plotë

Shpërthimi në veri, reagon ambasadori Hovenier: Jam i tronditur, autoritetet të kryejnë hetim të plotë

Lajme
Kritikat ndaj Kurtit për dialogun me Serbinë, Statovci: Duhet të kërkohet përgjegjësi dhe balancim nga pala serbe

Kritikat ndaj Kurtit për dialogun me Serbinë, Statovci: Duhet të kërkohet përgjegjësi dhe balancim nga pala serbe

Lajme
Stano për shpërthimin në veri: Jemi të shqetësuar që nuk ka de-përshkallëzim të tensioneve

Stano për shpërthimin në veri: Jemi të shqetësuar që nuk ka de-përshkallëzim të tensioneve

Lajme
McGonigal pritet të pranojë fajësinë për akuzat se mori para nga ish-punonjësi i zbulimit shqiptar

McGonigal pritet të pranojë fajësinë për akuzat se mori para nga ish-punonjësi i zbulimit shqiptar

Lajme
Presidenti zviceran: Kosova t'u garantojë serbëve shkallë adekuate të vetë-menaxhimit

Presidenti zviceran: Kosova t'u garantojë serbëve shkallë adekuate të vetë-menaxhimit

Lajme
Kalo në kategori