LAJMI I FUNDIT:

Kombet e Bashkuara shënojnë 75 vjetorin e themelimit, këtë vit mbledhja do të zhvillohet në mënyrë virtuale për shkak të pandemisë

Kombet e Bashkuara shënojnë 75 vjetorin e themelimit, këtë vit mbledhja do të zhvillohet në mënyrë virtuale për shkak të pandemisë

Kombet e Bashkuara shënojnë 75 vjetorin të hënën, por për shkak të pandemisë së COVID-19, nuk do të ketë asnjë të ftuar.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, udhëheqësit botërorë këtë vit do të qëndrojnë në shtëpitë e tyre, derisa në kushte normale është ngjarja më e madhe diplomatike e vitit.

Ata si fillim i kanë dërguar fjalimet e tyre të para-regjistruara për Asamblenë e Përgjithshme, ndërsa për herë të parë ngjarja do të jetë pothuajse tërësisht virtuale.

Presidenti amerikan, Donald Trump, pati paralajmëruar javën e kaluar se nuk do të ishte prezent personalisht në Asamblenë e Përgjithshme, derisa i njëjti pati kërkuar kohë më parë edhe shtyrjen e takimit të G7 deri pas zgjedhjeve presidenciale.


Në trend Botë

Më shumë
Moment historik për Turqinë, aeroplani luftarak i gjeneratës së pestë KAAN kryen me sukses fluturimin e parë

Moment historik për Turqinë, aeroplani luftarak i gjeneratës së pestë KAAN kryen me sukses fluturimin e parë

Turqia
U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

U fut në verari dhe hapi rezervuarët, u derdhën 60 mijë litra verë që kapin vlerën e 2.5 milionë eurove – kamerat e sigurisë kapin momentin në Spanjë

Evropa

"Operacioni dhjetori", njësia paraushtarake ruse që lufton përkrah ukrainasve kishte planifikuar nxjerrjen e Navalnyt nga burgu

Evropa
Rusia nuk ka mundësi të prodhojë mjaftueshëm municione për luftë

Rusia nuk ka mundësi të prodhojë mjaftueshëm municione për luftë

Evropa
Një raketë britanike që nuk ishte lansuar si duhet nga nëndetësja bërthamore gjatë testimit të rrallë, ka rënë në brigjet e Floridës

Një raketë britanike që nuk ishte lansuar si duhet nga nëndetësja bërthamore gjatë testimit të rrallë, ka rënë në brigjet e Floridës

Evropa
“Është një metodë e vjetër e operativëve të KGB-së”, një burim nga burgu ku mbahej Navalny pretendon se e di si u vra kritiku i Putinit

“Është një metodë e vjetër e operativëve të KGB-së”, një burim nga burgu ku mbahej Navalny pretendon se e di si u vra kritiku i Putinit

Evropa
Kalo në kategori