LAJMI I FUNDIT:

Koci: Dhunuesit e 11-vjeçares mund të dënohen nga 15 vjet deri në burgim të përjetshëm

Koci: Dhunuesit e 11-vjeçares mund të dënohen nga 15 vjet deri në burgim të përjetshëm
Arianit Koci, avokat

Avokati Arianit Koci thotë se, nga rrethanat që po përshkruhen në media, në rastin e dhunimit të një 11 vjeçare, ku të dyshuar janë pesë burra, dënimet minimal mund të jetë 15 vjet dhe maksimali, burgim i përjetshëm.

Reklama

Një vajzë 11 vjeçe dyshohet se është dhunuar për 7 orë në Prishtinë dhe të dyshuar janë pesë persona.

Avokati Koci thotë se me aq sa është bërë e ditur, nëse të dyshuarit shpallen fajtorë, mund të dënohen nga 15 vjet, deri në burgim të përjetshëm.

Dosja e Prokurorisë: 11-vjeçarja u dhunua në park përderisa ishte duke ecur
Lexo po ashtu Dosja e Prokurorisë: 11-vjeçarja u dhunua në park përderisa ishte duke ecur

“Pa e paragjykuar fajësinë, po ju tregoj që për personat mbi moshën 18 vjeçare, me rrethanat që po paraqiten në media se si është kryer vepra penale e dhunimit ndaj vajzës 11 vjeçare – dënimi minimal është 15 vjet”, ka shkruar Koci në Facebook.