Këtë muaj mund t’ju ndryshojnë jetën dhe trupin në të mirë, jo vetëm që do të humbni celulitin, por edhe do të ndiheni më mirë. Këtë do ta vëreni vetëm pas dy ditësh!

Do të fillojë t’ju rriten flokët më të shëndetshme, thonjtë, lëkura do t’ju bëhen më të pastër.

Qëllimi është që të shmangni hidrokarburet, do ta keni më të lehtë, besoni! – transmeton Telegrafi.

Vetëm nga e hëna deri të shtunën do t’i eliminoni karbohidratet, ndërkaq të dielën do t’i hani për kafjall dhe drekë. Pastaj nga e hëna prej fillimit.

MUND TË HANI:

– Çdo lloj mishi (pos mishit të derrit)

Reklama

– Produktet e qumështit, me sa më pak karbohidrate por mos e teproni me këta artikuj, djathin feta, jogurt gjysmë litri dhe kaçkavall..

Reklama

– Perimet (të gjitha të gjelbrat: lakra, sallatë të gjelbër, kastravec, lulelakër, qepë, pak domate, kungullesha, shparguj, selino… bash të gjitha)

– Vezë të gatuara në të gjitha mënyrat, nëse i fërgoni, atëherë me pak vaj, një lugë supe!

– Frutat arrore (bademet, arrat, kikirikët… mirëpo nga këta artikuj – një grusht në ditë).

– Uji është shumë i rëndësishëm gjatë tërë ditës, rreth 2,5 litra më së paku. /Telegrafi/