LAJMI I FUNDIT:

Këto shenja të zodiakut dashurohen lehtë – ose të paktën më lehtë se të tjerat

Këto shenja të zodiakut dashurohen lehtë – ose të paktën më lehtë se të tjerat
stock-photo

Kur bëhet fjalë për dashurinë, disa prej nesh kanë nevojë për shumë detaje që të binden, ndërsa të tjerë mjaftohen me disa flutura që ndjejnë në stomak

Reklama

Sipas astrologes Brilla Samay, ka tre shenja të zodiakut që dashurohen lehtë – ose të paktën më lehtë se të tjerat.

Nëse jeni një nga shenjat e mëposhtme, me siguri keni qenë një herë në jetë duke diskutuar me miqtë dhe të afërmit për romancat tuaja të nxituara.

Peshorja

Janë “romantikë natyralë”, sipas Samay, dhe për këtë arsye një Peshore mund të deklarojë dashurinë që në takimin e tretë.

“Peshoret janë të etur për të gjetur një partner që mund të përputhet me nevojat e tyre intelektuale, sociale dhe emocionale”, thotë Samay.

Fatmirësisht për Peshoret, ndoshta partneri nuk duhet të jetë shumë bindës në detaje në mënyrë që të bien në dashuri, mjafton personaliteti i tyre simpatik dhe prirja për flirt.

Peshqit

Peshqit dinë një ose dy gjëra për ndjenjat.

“Peshqit shpesh përshkruhen si romantikë të pashpresë, pasi priren të dashurohen më shpejt dhe më thellë”, shpjegon Samay.

“Ata tërhiqen nga njerëz të sjellshëm, të kuptueshëm dhe mendjehapur. Për shkak të këtij potenciali të njohur, Peshqit janë të etur për të gjetur një shpirt binjak që mund të ndajnë ëndrrat dhe pasionet e tyre.”

Luani

Luanët kanë një reputacion si mendjemëdhenj, por kjo nuk do të thotë se ata nuk duan dashuri gjithashtu.

Sipas Samay, shenja e zjarrit mund të jetë shumë “pasionante, ekstravagante dhe romantike”.

“Luanët janë të etur për të gjetur një partner afatgjatë që mund të përputhet me intensitetin dhe entuziazmin e tyre”, thotë Samay. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Ajo që shihni për herë të parë në një foto mund të zbulojë aspekte të fshehura të personalitetit tuaj

Ajo që shihni për herë të parë në një foto mund të zbulojë aspekte të fshehura të personalitetit tuaj

Lifestyle
Cili gjarpër helmues ka dhëmbët më të gjatë?

Cili gjarpër helmues ka dhëmbët më të gjatë?

Libri i madh i kafshëve
Kureshtar, inteligjent dhe energjik: Borador, një qen i krijuar për një idil familjar

Kureshtar, inteligjent dhe energjik: Borador, një qen i krijuar për një idil familjar

Kërshëri
A e dini se sa kohë mund të lihen rrobat në rrobalarëse?

A e dini se sa kohë mund të lihen rrobat në rrobalarëse?

Bëje vet
Është hapur vetëm dy vite më parë: Hoteli më i mirë në botë për vitin 2023

Është hapur vetëm dy vite më parë: Hoteli më i mirë në botë për vitin 2023

Çfarë të vizitosh
Nuk është në testin për shofer: Kjo është një pyetje që edhe më të mirët e dështojnë - kush e ka përparësinë?

Nuk është në testin për shofer: Kjo është një pyetje që edhe më të mirët e dështojnë - kush e ka përparësinë?

Stil
Kalo në kategori