Hulumtimi i gjerë i kryer përmes sondazheve online në Mbretërinë e Bashkuar ka treguar rezultatet e tij.

Disa marka makinash tashmë kanë disa vende të rezervuara dhe të siguruara në krye si standard, por titulli i më të mirëve gjithmonë provokon më shumë komente, transmeton Telegrafi.

Kjo është një listë e makinave më të njohura të përdorura në Mbretërinë e Bashkuar dhe siç mund ta shohim në radhë të parë është KIA Sorento.

Ja si duket lista e Top 10:

1. Kia Sorento

2. Peugeot 3008

3. Lexus RX

4. Kia Niro

5. Mazda CX-5

6. Skoda Kodiaq

7. Toyota Corolla

8. Lexus IS

9. Hyundai Ioniq

10. Skoda Superb. /Telegrafi/