LAJMI I FUNDIT:

KD i UP-së sot pritet t’i rikthehet procesit të zgjedhjes së rektorit

KD i UP-së sot pritet t’i rikthehet procesit të zgjedhjes së rektorit

Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës ka paralajmëruar të mblidhet të hënën, për të diskutuar dy çështje kryesore rreth zgjedhjes së rektorit të UP-së, pas dështimit nga konkursi i parë.

Njëra është caktimi i një date dhe modaliteteve të konkursit të ri që do të hapet për rektorin ri të UP-së, dhe e dyta është definimi nëse në konkursin e përsëritur kanë të drejtë të konkurrojnë kandidatët që ishin në garë edhe herën e parë, shkruan sot Koha Ditore.


Në garë për postin e rektorit kanë qenë kandidatët: Lul Raka, Anton Berishaj, Naser Sahiti dhe Sali Bashota. Dy nga ta, Naser Sahiti dhe Lul Raka, ishin në garë deri në raundin e tretë, kur morën vota të barabarta, nga katër.

Në trend Lajme

Më shumë
Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Politikë
“Kurrë mos u kthefshin”, Peci “mallkon” opozitën, Mushkolaj ia përmend “punësimet familjare” në ministri

“Kurrë mos u kthefshin”, Peci “mallkon” opozitën, Mushkolaj ia përmend “punësimet familjare” në ministri

Lajme
Vuçiq: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Vuçiq: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Lajme
INTERPOL-i lëshon fletarrest për Milan Radoiçiqin

INTERPOL-i lëshon fletarrest për Milan Radoiçiqin

Drejtësi
Haradinaj: Institucionet e rendit dhe ligjit na e kthyen besimin te shteti

Haradinaj: Institucionet e rendit dhe ligjit na e kthyen besimin te shteti

Siguri
Ambasadori gjerman, Rohde: E paimagjinueshme që NATO në Kosovë të sulmohet

Ambasadori gjerman, Rohde: E paimagjinueshme që NATO në Kosovë të sulmohet

Lajme
Kalo në kategori