LAJMI I FUNDIT:

Kasami sqaron situatën për çmimin e faturave të mbeturinave në Tetovë

Kasami sqaron situatën për çmimin e faturave të mbeturinave në Tetovë

Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami sot ka sqaruar situatën për faturat e mbeturinave në Tetovë, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Kasami njoftoi edhe çmimoret të cilat do të jenë për shtëpitë dhe banesat.


“Çmimet e shërbimeve komunale për të gjithë fshatrat e malësisë së Tetovës do të jenë 320 denarë. Kjo nënkupton vetëm shërbimi me mbeturinat, pra pa pastërtinë publike dhe ujin.

Për fshatrat e pollogut që përfshinë fshatrat Reçicë e Madhe, Reçicë e Vogël, Poroj, Xhepçisht, Falisht dhe Saraçinë shërbimi i menaxhimit me mbeturinat do të kushtojë 520 denarë”, njoftoi Kasami.

Kasami tha se ato persona që kanë nga dy banesa dhe nuk janë të banueshme do të paguajnë vetëm gjysmën e hapësirës si dhe një taksë prej 100 denarëve për çasje në sistem për furnizim me ujin e pijshëm dhe 100 denarë për pastërtinë publike.

Kasami poashtu njoftoi se qytetarëve faturat për muajin shkurt për ujin dhe kanalizimin do t’ju fshihen./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kryesuesja në KS të OKB-së përplaset ashpër me Vuçiqin për minutat e fjalimit

Kryesuesja në KS të OKB-së përplaset ashpër me Vuçiqin për minutat e fjalimit

Lajme
Gjykimi për vrasjen e trefishtë në Gllogjan, dëshmitari tregon se çka i kishte thënë i akuzuari në natën kritike

Gjykimi për vrasjen e trefishtë në Gllogjan, dëshmitari tregon se çka i kishte thënë i akuzuari në natën kritike

Drejtësi
Përplasja e SHBA-së me Rusinë në KS të OKB-së: Nuk mund të ndryshoni historinë e intervenimit të NATO-s në Kosovë

Përplasja e SHBA-së me Rusinë në KS të OKB-së: Nuk mund të ndryshoni historinë e intervenimit të NATO-s në Kosovë

Lajme
Mijëra euro kursime, banesa, e shtëpia - çfarë pasurie posedojnë kryetarja e Gjykatës Kushtetuese dhe gjashtë gjyqtarët tjerë?

Mijëra euro kursime, banesa, e shtëpia - çfarë pasurie posedojnë kryetarja e Gjykatës Kushtetuese dhe gjashtë gjyqtarët tjerë?

Lajme
Katër të mbijetuara të luftës nuk u lejuan të futeshin në sallën e KS të OKB-së, Osmani refuzoi pjesëmarrjen derisa lëshoi pe protokolli

Katër të mbijetuara të luftës nuk u lejuan të futeshin në sallën e KS të OKB-së, Osmani refuzoi pjesëmarrjen derisa lëshoi pe protokolli

Lajme
Vdes 71-vjeçari në Lipjan, goditet nga një kamion derisa ishte brenda në veturë

Vdes 71-vjeçari në Lipjan, goditet nga një kamion derisa ishte brenda në veturë

Kronika e Zezë
Kalo në kategori