LAJMI I FUNDIT:

Kasami: MASH të jep pëlqim për angazhimin e stafit profesional në shkolla për trajtimin e fëmijëve me autizëm

Kasami: MASH të jep pëlqim për angazhimin e stafit profesional në shkolla për trajtimin e fëmijëve me autizëm

Kryetari i Komunës së Tetovës, Bilall Kasami sot në qendrën e qytetit së bashku me qytetarët kanë shënuar ditën kundër autizmit.

Kasami tha se jemi këtu në sheshin e Tetovës në për të shënuar ditën botërore të autizmit dhe për të treguar se të gjithë jemi të barabartë.


“Në ditën e autizmit dua të tregojmë se çdo anëtarë i familjes është i rëndësishëm.

U bëjmë thirrje të gjithë institucioneve që të kontribuojnë në integrimin e fëmijëve me autizëm që kur të rriten të kontribuojnë në shoqëri”, tha Kasami.

Kasami tha se në shkollat tona nevojitet më shumë staf profesional për të trajtuar këtë çështje, prandaj kërkojmë nga Ministria e Arsimit kërkojmë që jep pëlqim për angazhim të kuadrit profesional të cilën e kemi dorëzuar para dy viteve.

Kasami thotë se si komunë me mjete vetanake do të angazhohen që të angazhojnë ekip profesional nëpër shkolla ku bëjnë pjesë edhe psikolog edhe staf profesional për trajtimin e fëmijëve me autizëm./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Përplasja e SHBA-së me Rusinë në KS të OKB-së: Nuk mund të ndryshoni historinë e intervenimit të NATO-s në Kosovë

Përplasja e SHBA-së me Rusinë në KS të OKB-së: Nuk mund të ndryshoni historinë e intervenimit të NATO-s në Kosovë

Lajme
Kryesuesja në KS të OKB-së përplaset ashpër me Vuçiqin për minutat e fjalimit

Kryesuesja në KS të OKB-së përplaset ashpër me Vuçiqin për minutat e fjalimit

Lajme
Gjykimi për vrasjen e trefishtë në Gllogjan, dëshmitari tregon se çka i kishte thënë i akuzuari në natën kritike

Gjykimi për vrasjen e trefishtë në Gllogjan, dëshmitari tregon se çka i kishte thënë i akuzuari në natën kritike

Drejtësi
Katër të mbijetuara të luftës nuk u lejuan të futeshin në sallën e KS të OKB-së, Osmani refuzoi pjesëmarrjen derisa lëshoi pe protokolli

Katër të mbijetuara të luftës nuk u lejuan të futeshin në sallën e KS të OKB-së, Osmani refuzoi pjesëmarrjen derisa lëshoi pe protokolli

Lajme
Mijëra euro kursime, banesa, e shtëpia - çfarë pasurie posedojnë kryetarja e Gjykatës Kushtetuese dhe gjashtë gjyqtarët tjerë?

Mijëra euro kursime, banesa, e shtëpia - çfarë pasurie posedojnë kryetarja e Gjykatës Kushtetuese dhe gjashtë gjyqtarët tjerë?

Lajme
Prania e grave të dhunuara gjatë luftës në Këshillin e Sigurimit shqetëson Vuçiqin dhe përfaqësuesin rus

Prania e grave të dhunuara gjatë luftës në Këshillin e Sigurimit shqetëson Vuçiqin dhe përfaqësuesin rus

Lajme
Kalo në kategori