LAJMI I FUNDIT:

Karteli i El Chapo-s torturoi anëtarët rivalë të bandës, dhe i vari trupat e tyre gjysmë të zhveshur në një urë

Karteli i El Chapo-s torturoi anëtarët rivalë të bandës, dhe i vari trupat e tyre gjysmë të zhveshur në një urë

Karteli i El Chapo-s torturoi anëtarët rivalë të bandës para se të varnin trupat e tyre të gjymtuar nga një urë, raportojnë mediet e huaja.

Reklama

Viktimat raportohet se u gjetën në qytetin Fresnillo në shtetin veri-qendror meksikan të Zacatecas më 19 qershor.

Bëhet e ditur se karteli i kishte lënë ata gjysmë të zhveshur si dhe iu kishte vendosur çanta mbi kokë, transmeton Telegrafi.

Ditë më parë, anëtarët e Kartelit Sinaloa morën në pyetje tre ushtarë nga Karteli i Gjeneratës së Re Jalisco.

Besohet se ata u torturuan dhe më pas u lidhën në urë.

Të dy bandat kanë zhvilluar një luftë të përgjakshme për vite me radhë dhe vazhdimisht përplasen për kontrollin e rrugëve të trafikut të drogës në SHBA. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Evropa
Trump pozoi me një armë: Dua ta blej një

Trump pozoi me një armë: Dua ta blej një

Amerika
Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Evropa
ISW: Ekzistojnë tri parakushte për një përparim të rëndësishëm në Ukrainë

ISW: Ekzistojnë tri parakushte për një përparim të rëndësishëm në Ukrainë

Evropa
Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Botë
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Kalo në kategori