LAJMI I FUNDIT:

Ka humbur një aeroplan i cili fluturonte nga Ohri për në Sofje

Ka humbur një aeroplan i cili fluturonte nga Ohri për në Sofje

Një avion i vogël sportiv ka humbur nga radari i Agjencisë së Aviacionit Civil në Maqedoni.

Reklama

Kontakti i fundit me “objektivin” ka qenë në orën 16:16, dhe është regjistruar mbi Solunska Glava.

“Në orën 16:16 janë humbur kontaktet me avionin e tipit Cesna P210H i cili ka fluturuar nga Ohri për në Sofje. Për shkak të kushteve të këqija të moti piloti ka vendosur që të aterojë në Shkup, ndërsa për një periudhë të shkurtër ka kërkuar leje që të vazhdojë për në Sofje” tha drejtori i Agjencisë së Aviacionit Civil, Nikollçe Tasevski, njofton AIM.

Ai tha se para se të humbet nga radari piloti ka njoftuar se avioni ka shumë turbulenca./Telegrafi/