LAJMI I FUNDIT:

Ka filluar shpërndarja e kontingjentit të parë të pakove ushqimore

Ka filluar shpërndarja e kontingjentit të parë të pakove ushqimore

Viva Fresh Store dhe Buçaj kanë filluar shpërndarjen e 5,000 pakove për 5,000 FAMILJE në nevojë me produkte më esenciale.

Gjatë shpërndarjes së kontingjentit të parë të ndihmave, “Kryqi i Kuq” ka identifikuar dhe përzgjedhur familjet me në nevojë në 5 komunat me të prekurat nga pandemia COVID-19; Klina, Vitia, Malisheva, Podujeva dhe Mitrovica. 

Shpërndarja do të vazhdojë edhe në komunat (vendet) tjera të mbetura, të cilat janë të përfshira në listën e ndihmave më pako ushqimore esenciale; miell, vaj, kryp etj…

Ju kujtojmë se ky DONACION në vlerë prej 110,000.00 euro i cili po dhurohet përmes pakove ushqimore, po realizohet përmes “Kryqit të Kuq”, në mënyrë që të sigurojmë një transparencë sa më të plotë, për të gjithë.

Po ashtu, është më rendësi të theksohet se përzgjedhja e  këtyre familjeve më në nevojë është duke u bërë nga “Kryqi i Kuq”.

Viva Fresh Store dhe Buçaj, në këto ditë të vështira, po mundohet që tu gjendet pranë familjeve më në nevojë!

Së BASHKU, ia DALIM!
VIVA FRESH STORE dhe BUÇAJ…

Artikull i sponzorizuar

Në trend Ekonomi

Më shumë
Pushime në plazhin më të bukur në Shëngjin - Rana e Hedhun, ekskluzivitet nga Kompania Shpejtimi

Pushime në plazhin më të bukur në Shëngjin - Rana e Hedhun, ekskluzivitet nga Kompania Shpejtimi

Kompania Turistike Shpejtimi
Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Ekonomi
Njoftim për shqiptarët e Gjermanisë dhe Zvicrës të cilët duan të udhëtojnë drejt Kosovës

Njoftim për shqiptarët e Gjermanisë dhe Zvicrës të cilët duan të udhëtojnë drejt Kosovës

AlbaSky
Creative Hub prezenton metodën 4 orë punë të premteve

Creative Hub prezenton metodën 4 orë punë të premteve

Creative Hub Kosovo
Një platformë për të gjithë - Telegrafi Jobs

Një platformë për të gjithë - Telegrafi Jobs

Telegrafi Jobs
Nga 24 qershori shtohen linjat e fluturimeve Kosovë-Zvicër dhe anasjelltas, pritet ulje e çmimeve

Nga 24 qershori shtohen linjat e fluturimeve Kosovë-Zvicër dhe anasjelltas, pritet ulje e çmimeve

Ekonomi
Kalo në kategori