Juventus spektakolar ndaj Comos në startin e Serie A – Motta ka kthyer dëshirën te bardhëezinjtë

Juventusi e ka nisur sezonin në Serie A në mënyrën më të mirë, duke e mposhtur Comon me rezultat 3-0, në një dominim të plotë nga fillimi deri në fund të ndeshjes.

Zonja e Vjetër e nisi furishëm takimin, duke krijuar disa raste që në start, por u desh të pritjen minuta e 23-të për ta parë golin e parë.

Samuel Mbangula ishte një nga befasitë në formacionin startues, ku ai arriti të shënojë gol të bukur nga jashtë zonë për 1-0.

Juventusi kishte pastaj dy raste me Dusan Vlahovic, por ai nuk ia arriti të shënojë, ndërsa në njërin nga rastet e ndali shtylla.

Por para se të shkonin skuadrat në pushim, në skenë doli Timothy Weah, që kompletoi me gol një aksion të bukur për 2-0.

Në fillimin e pjesës së dytë, Vlahovic shënoi pas asistimit të Cabral, por goli u anulua me VAR për pozitë jashtë loje.

Për të parë golin e tretë në ndeshje u desh të pritej minuta e 90-të, ku Andrea Cambiaso shënoi për 3-0 me një gjuajtje të bukur.

Juventusi e nis bukur sezonin, me një fitore të sigurt dhe lojë të bukur. /Telegrafi/

E kryer, Joao Felix do të kalojë te Chelsea - zhbllokohet edhe transferimi i Conor Gallagher

Pritje madhështore për Xherdan Shaqirin nga fansat e Basel – mijëra njerëz kishin dal ta takonin 'shpëtimtarin' e klubin

Sulmi duket i vendosur tashmë, ylli i ri i Real Madridit mund të kërkojë largimin në janar nëse nuk merr minuta

Kush është Samuel Mbangula - anësori i Juventusit që bëri debutimin e tij të jashtëzakonshëm në Serie A

Ilkay Gundogan 'pajtohet' të largohet nga Barcelona për t'i ndihmuar financiarisht