Presidenti i Komisionit Evropian në largim, Jean-Claude Juncker është kapur nga kamerat derisa ka reaguar në një mënyrë jo të zakontë ndaj një gazetari.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për momentin kur Juncker reagon duke i bërtitur një gazetari, derisa po fliste për Brexit.

Bëhet e ditur se presidenti i Komisionit të BE-së u ndërpre nga një gazetar i Channel 4 News për t’i bërë një pyetje atij.

“Jam duke folur”, i është kthyer Juncker, duke bërtitur.

Pas kësaj, gazetari i ka kërkuar falje.

Gjithsesi, kjo nuk është hera e parë që Juncker ka qenë në qendër të vëmendje të mediave për sjellje të jashtëzakonshme, disa prej të cilave ua sjellim më poshtë. /Telegrafi/

Presidentja sllovake pyetet rreth “ndërrimit të rrobave të saj tri herë” – përveç saj, një përgjigje kishte edhe Juncker (Video) Presidentja sllovake pyetet rreth “ndërrimit të rrobave të saj tri herë” – përveç saj, një përgjigje kishte edhe Juncker (Video)
Juncker me “shaka pa shije”, thotë se “nuk ka fjetur shumë për shkak të zonjës May” Juncker me “shaka pa shije”, thotë se “nuk ka fjetur shumë për shkak të zonjës May”
Telefoni nuk ndalonte, Juncker ndërpret konferencën – të gjithë qeshin me atë se si e përshkruan ai gruan e tij (Video) Telefoni nuk ndalonte, Juncker ndërpret konferencën – të gjithë qeshin me atë se si e përshkruan ai gruan e tij (Video)
Edhe një spektakël nga Juncker: I “trazon” flokët një gruaje dhe hedh dokumentet në tokë (Video) Edhe një spektakël nga Juncker: I “trazon” flokët një gruaje dhe hedh dokumentet në tokë (Video)
Gafat e presidentit të KE-së, pas dehjes, shfaqet me këpucë të ndryshme (Video) Gafat e presidentit të KE-së, pas dehjes, shfaqet me këpucë të ndryshme (Video)
Jean-Claude Juncker për pak sa nuk "ia djeg" flokët dhe fytyrën, Zonjës së Parë të Ruandës (Video) Jean-Claude Juncker për pak sa nuk "ia djeg" flokët dhe fytyrën, Zonjës së Parë të Ruandës (Video)