LAJMI I FUNDIT:

Ju zbulojnë si t’ua ktheni bardhësinë rrobave: Veproni kështu dhe rrobat do t’ju duken si të reja

Ju zbulojnë si t’ua ktheni bardhësinë rrobave: Veproni kështu dhe rrobat do t’ju duken si të reja

Një truk i thjeshtë si t’ua ktheni rrobave bardhësinë fillestare

Reklama

Nëse ju ka ndodhur që të blini rroba të bardha, të cilat me kalimin e kohës fillojnë ta humbin atë bardhësinë fillestare, kjo është tretja që do t’ju nevojitet, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

▪ Ujë të valuar,
▪ 1 lugë zbutës,
▪ 2 lugë kripë,
▪ 1 lugë pluhur ëmbëlsirash.

E gjitha që do të duhej ta bënit është që të gjithë përbërësit t’i përzieni në një enë plastike dhe të zhytni rrobat.

Rrobat e zhytura kështu, mbani 15 minuta dhe shikoni se si ndodh magjia.

Mos e mbani të zhytur në ujë për më shumë se 30 minuta.

Rrobat do të marrin bardhësinë fillestare dhe do të duken si të reja. /Telegrafi/