LAJMI I FUNDIT:

Ju mund të bëni një sprej kundër mushkonjave duke përzier dy përbërës të thjeshtë të kuzhinës

Ju mund të bëni një sprej kundër mushkonjave duke përzier dy përbërës të thjeshtë të kuzhinës

Nëse keni një problem me pickimet e mushkonjave, ekziston zgjidhja

Reklama

Tani mund të bëni vetë në shtëpi një mjet kundër mushkonjave, nga i cili ato do të ikin brenda pesë minutash.

Ju duhen vetëm dy përbërës që ndoshta tashmë i keni në kuzhinë. Ka në çdo dyqan, në treg … Thjesht, në vetëm një enë! – transmeton Telegrafi.

Merrni një tufë majdanoz të freskët dhe uthull molle. Rrihni majdanozin mirë në një havan, në mënyrë që bima të lirojë vajrat esencialë.

Mund të përdorni edhe majdanoz të thatë, por më pas duhet të shtoni disa lugë erëza të thata për ta bërë efektin më të fortë.

Derdhni sipër uthull molle dhe përziejeni mirë, pastaj mbushni një shishe me spërkatëse dhe përdoreni si një mjet kundër mushkonjave.

/Telegrafi/

Në trend Shendetesi

Më shumë
Pesë gjërat që mjekët nuk i bëjnë gjatë sezonit të të ftohtit dhe gripit

Pesë gjërat që mjekët nuk i bëjnë gjatë sezonit të të ftohtit dhe gripit

Shëndetësi
Bima që e ndukim dhe e shkelim, duke menduar se është një barojë, në fakt ka vlera të shumta për shëndetin

Bima që e ndukim dhe e shkelim, duke menduar se është një barojë, në fakt ka vlera të shumta për shëndetin

Ushqim i shëndetshëm
Cili ushqim e shkakton kancerin e cili jo: E vërteta prapa të gjitha miteve rreth ushqimeve

Cili ushqim e shkakton kancerin e cili jo: E vërteta prapa të gjitha miteve rreth ushqimeve

Nutricion
Shmangni këto vakte për të zvogëluar rrezikun e helmimit nga ushqimi

Shmangni këto vakte për të zvogëluar rrezikun e helmimit nga ushqimi

Shëndetësi
Çfarë janë fibrat dietike dhe përse janë të rëndësishme ato?

Çfarë janë fibrat dietike dhe përse janë të rëndësishme ato?

Ushqim i shëndetshëm
Zbulimi i hershëm shpëton jetë - muaji i ndërgjegjësimit për Kancerin e Gjirit

Zbulimi i hershëm shpëton jetë - muaji i ndërgjegjësimit për Kancerin e Gjirit

KosovaMed Healthcare
Kalo në kategori