LAJMI I FUNDIT:

I jepet lamtumira e fundit 58-vjeçares që dyshohet se u vra nga djali i saj në Pejë

I jepet lamtumira e fundit 58-vjeçares që dyshohet se u vra nga djali i saj në Pejë

Familjarë, miq e të afërm janë mbledhur të shtunën në varrezat e qytetit në Pejë për t’i dhënë lamtumirën e fundit 58-vjeçares, H.B.H, e cila dyshohet se u vra një ditë më parë nga djali i saj.

Reklama

Ceremonia mortore u krye me rite fetare, ndërsa në varrim foli kryeimami i Pejës, Enes Goga.

Avokati tregon se çka i tha i dyshuari për vrasjen e nënës së tij, kërkon që t’i bëhet ekzaminimi psikiatrik
Lexo po ashtu Avokati tregon se çka i tha i dyshuari për vrasjen e nënës së tij, kërkon që t’i bëhet ekzaminimi psikiatrik

“Kjo është vrasje për tërë qytetin. Familja Hyseni ka nevojë për mbështetjen tonë sa më të afërt morale. Krejt qyteti jemi me ta dhe pranë tyre”, tha Goga, derisa bëri të ditur se e pamja do zhvillohet pas iftarit në familjen Hyseni, në shtëpinë e të ndjerës në lagjen Kapeshnicë.

Ndryshe, rasti tragjik ka ndodhur të premten mbrëma në rrugën “Mbreti Zog”.

Gjykata Themelore në Pejë ka njoftuar se të dyshuarit ia ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh, pasi ka konstatuar se kërkesa e prokurorit është e bazuar dhe në masën e duhur e arsyetuar.

Sipas gjykatës, i pandehuri është duke u hetuar për vepër të rëndë penale për të cilën Kodi Penal ka paraparë dënim me burgim jo më pak se 10 vjet burgim ose me burgim të përjetshëm./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Siguri
Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Lajme
Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

Lajme
Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Lajme
Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës  dhe tre sulmues serbë

Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës dhe tre sulmues serbë

Lajme
Vuçiq pyetet se ku i kanë marrë uniformat, ata që sulmuan policinë e Kosovës në veri

Vuçiq pyetet se ku i kanë marrë uniformat, ata që sulmuan policinë e Kosovës në veri

Lajme
Kalo në kategori