Ish-kampioni i botës në Formula 1, Jenson Button i pëlqen veturat e shpejta dhe të bukura, por edhe modelet klasike dhe të modifikuara. Tani ai ka vendosur të shesë një nga koleksioni i tij.

Është një gjeneratë e parë e modifikuar ndjeshëm e modelit Bronco të Fordit, i prodhuar për vitin e modelit 1970. Ai i kaloi katër vitet e fundit në garazhin e Button pas restaurimit dhe përmirësimit.

Ai mori buzë të zeza 17 inç Method me goma BFGoodrich 35 inç. Duket mjaft standarde nga jashtë, por gjithsesi ka përmirësime vizuale si zgjatimet e parafangos me ngjyrë të zezë me shkëlqim dhe një trup të lyer në kaltër të errët.

Ka një motor V8 4.9 litra me aspirim natyral i çiftuar me një transmetim automatik me tre shpejtësi, fuqia e të cilit transmetohet në të katër rrotat. Motori është i pajisur me një sistem përshpejtimi të karburantit Fitech, ka një filtër Edelbrock dhe një çantë ndezëse MSD, dhe motori fillon me shtypjen e një butoni. Gjithashtu, Button zgjodhi një bateri më të fuqishme.

Një fjalë për një shembull mjaft të mirë të modelit të gjeneratës së parë Bronco me një origjinë dhe modifikime të bëra me shije.

Ankandi zgjat gjashtë ditë të tjera, oferta aktuale është 30 mijë dollarë dhe Bronco është me qendër në Los Angeles. /Telegrafi/