LAJMI I FUNDIT:

Jashari: T’ua japim vendin meritor atyre që kontribuuan për liri

Jashari: T’ua japim vendin meritor atyre që kontribuuan për liri

Kryetari i Shoqatës së familjarëve të dëshmorëve, Xhavit Jashari tha sot se duhet të angazhohemi që t’iu japim vendin meritor atyre që kontribuuan për lirinë që ne sot gëzojmë.

Ai këto komente i bëri gjatë një takimi me familjarët e dëshmorëve, ku janë ndarë certifikata për dëshmorët e kombit që ranë në fushën e nderit për lirinë e Kosovës.

Në këtë takim që u mbajt në Institutin Albanologjik të Prishtinës, u tha se më në fund kanë arritur që dëshmorët e periudhave të ndryshme të hyjnë në listën e dëshmorëve.

“Ata janë të barabartë me neve dhe me historinë”, tha Jashari.

Ai po ashtu tha se familjarët e dëshmorëve duhet t’i drejtohen qeverisë për të aplikuar për benefitet që u takojnë.

Certifikata u ndanë për familjarët e dëshmorëve nga komuna e Prizrenit, Mitrovicës, Klinës, Gjakovës dhe disa nga ta janë Ali Berisha, Jetullah Desku, Mustafë Pantina, Arif Krasniqi, Erdogan Mormorin.


Në trend Lajme

Më shumë
Një shtetase e huaj gjendet e vdekur në magjistralen Ferizaj – Prishtinë

Një shtetase e huaj gjendet e vdekur në magjistralen Ferizaj – Prishtinë

Kronika e Zezë
Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Politikë
Deputeti i PDK-së i ashpër me Kurtin, Kastrati: Është komunist i rrezikshëm, ka lexuar literaturë antiamerikane

Deputeti i PDK-së i ashpër me Kurtin, Kastrati: Është komunist i rrezikshëm, ka lexuar literaturë antiamerikane

Politikë
Shefi i EULEX-it, Barbano: Situata në veri është e brishtë, mund të përkeqësohet

Shefi i EULEX-it, Barbano: Situata në veri është e brishtë, mund të përkeqësohet

Siguri
Gjykata refuzon padinë e Xhafer Tahirit, i cili kërkonte 931 mijë euro dëmshpërblim nga Ferit Idrizi

Gjykata refuzon padinë e Xhafer Tahirit, i cili kërkonte 931 mijë euro dëmshpërblim nga Ferit Idrizi

Drejtësi
Komandanti i Gardës së Iowa-s sheh nga afër kapacitetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës

Komandanti i Gardës së Iowa-s sheh nga afër kapacitetet e Forcës së Sigurisë së Kosovës

Siguri
Kalo në kategori